Bilgisayarı uzaktan kumanda ile çalıştırmak

Ben de yakın zamanda fan kontrolörü yapmaya çalışacağım inşallah. Şimdi masaüstüne uygulama yazıyorum port işlemleri için. Nasıl bulunacağını öğrenirsem sistem sıcaklık değerlerine göre hızı kontrol etmesini istiyorum. Yoksa da elle:)

Girişken arkadaşlar için mükemmel bir ürün. Güzel bir PCB ve iyi bir yazılım ile çok güzel satılır Technopat'ta :)
@SideWinder hocam Arduino UNO+ESP8266+ IR kumanda set ile çok daha ucuza halledilebilir gibi duruyor.

Ama kumandası Mercedes araba anahtarlarına benzemez.

IR iyi, güzel ama kasanın içine direkt görüş olmadığında çalışmayacağından pek hoş olmaz gibi.

@SideWinder hocam Arduino UNO+ESP8266+ IR kumanda set ile çok daha ucuza halledilebilir gibi duruyor.

Ama kumandası Mercedes araba anahtarlarına benzemez.
Sadece ev içinde kullanacaksanız Arduino Nano ile de olur. Daha da küçük olur hem. :)

Ama internete bağlayıp, istediğiniz yerden kontrol etmek isterseniz, NodeMCU iyi bir seçenek. :) Telefondan mesela.

Hocam satmak yakışmaz:) Açık kaynak kodlu, isteyenin bağış yapabileceği bir sistem güzel olur. Sonuçta herkesin öncelik listesi vardır.

Açık kaynaklı olunca da satışı yapılabilir. Buradaki kullanıcılar isteklidir ama herkesin böyle bir şeyi sıfırdan yapmak isteyeceğini de sanmıyorum.

Sadece ev içinde kullanacaksanız Arduino nano ile de olur. Daha da küçük olur hem. :)

Ama internete bağlayıp, istediğiniz yerden kontrol etmek isterseniz, nodemcu iyi bir seçenek. :) telefondan mesela.

Yazılım kısmı nasıl oluyor? Yani Wi-Fi'ye bağlandık tamam ama komutları nasıl yollayacağız?

Hocam satmak yakışmaz:) Açık kaynak kodlu, isteyenin bağış yapabileceği bir sistem güzel olur. Sonuçta herkesin öncelik listesi vardır.

Buradan bir kaç birşey paylaşmıştım.

Ama işin içine uygulama ya da internet bağlantısı girince işler değişbiliyor. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı