Bilgisayarı uzun süre açmamak zararlı mı?

1990 yılından kalmış bir bilgisayar kullanmıyorsa açtığında güncellemeler 1-2 saat içinde yüklenir ve sorunsuz şekilde kullanır sizin anlattığınız mevzu bu işlemci hızınız ve diskiniz eski tip (öyle düşünüyorum)olduğundan bilgisayarınız açıldığında güncelleme için yoğunlaşırken siz kullanmaya çalıştığınız için sorun yaşadınız biraz mantıklı düşünseniz böyle cevap vermezsiniz(mesajımı alıntılamayın ve etiketlemeyin)
Ben bana karşı olanları başka arkadaşlarımda da olanları söyledim kesindir demedim sistemim de iyi. Tabiriniz kötü bir tabir size yakışmıyor açıkçası. Ben bu tür kelimelerin bana kullanılmasından hoşnut değilim. Bazen kullanıcılar böyle sıkıntılarda karşılaşabiliyor ve yeniden o uygulamayı indirmek gerekebiliyor ben bunu söyledüm tekrardan o kişiye kalmış ama sizin tabiriniz yine incitici ve size karşı bit kötü söz kullanmadığım halde. Karşıdaki insanı düzgün tabirle konuşun lütfen.

Ayrıyeten zarar gelir demedim daha iyi olur dedim mesajlarımı okursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel olarak okuyan okurlar için yazıyorum bilgisayarınız yeniyse (2020 yılında çıkan bilgisayarlardan itibaren geçerlidir ) uzun süre açmayıp sonra açarsanız bilgisayarınız ilk açılışta ilk kullanımda sanki 2010 model bilgisayar kullanıyormuşsunuz gibi davranacaktır bu normaldir ilk açılış ve ilk kullanım sonrası geçer, uzun süre açılmayan bilgisayarı açarsanız bilgisayarınızın yine eski haline dönmesi için güncellemeleri yapmanız driverlarınızı güncellemeniz olacaktır.

Güncel olarak okuyan okurlar için yazıyorum bilgisayarınız yeniyse (2020 yılında çıkan bilgisayarlardan itibaren geçerlidir ) uzun süre açmayıp sonra açarsanız bilgisayarınız ilk açılışta ilk kullanımda sanki 2010 model bilgisayar kullanıyormuşsunuz gibi davranacaktır bu normaldir ilk açılış ve ilk kullanım sonrası geçer, uzun süre açılmayan bilgisayarı açarsanız bilgisayarınızın yine eski haline dönmesi için güncellemeleri yapmanız driverlarınızı güncellemeniz olacaktır.

SSD'ler HDD gibi verileri uzun süre tutamıyormuş sanırım belli bir süre elektrik gelmediği zaman silinmeye başlıyormuş doğru mu kral.

SSD'ler HDD gibi verileri uzun süre tutamıyormuş sanırım belli bir süre elektrik gelmediği zaman silinmeye başlıyormuş doğru mu kral.

SSD'yi çok fazla şişirmezseniz yanlış hocam isterseniz 1 yıl boşta kalsın yine tutar veriyi. SSD HDD'den daha dayanıklıdır.

Geri
Yukarı