Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra açılmıyor

Görkem şaşar

Centipat
Bilgisayar açıkken bazen donma sorunu yaşıyordum. Mouse takılıyor işlemler takılarak oluyordu. Daha önce de yaşadığım sorun. Yeniden başlattıktan sonra düzeliyordu. Ancak bu defasında bilgisayarı yeniden başlattım bir daha açılmadı neden acaba yardımcı olabilecek var mı?
Ekran kartım ASUS ROG strx 2060.
Anakart ASUS TUF Gaming B-450 Plus.
İşlemci AMD Ryzen 5-3600.
Samsung Evo Plus 256 GB.
G-skill 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse takılıyor derken kablosunu çıkartıp bir süre sonra takmış gibi bir takılma mı? İşlemler takılırken ekran bariz beyaz bir renk alıyor mu?

Bunlar olmadan yaşıyorsanız anakrtın güney köprüsünde besleme / voltaj sorunu olabilir.
Kullandığınız herhangi bir yazılımın etkisi olabilir.

Mouse takılıyor derken kablosunu çıkartıp bir süre sonra takmış gibi bir takılma mı? İşlemler takılırken ekran bariz beyaz bir renk alıyor mu?

Bunlar olmadan yaşıyorsanız anakrtın güney köprüsünde besleme / voltaj sorunu olabilir.
Kullandığınız herhangi bir yazılımın etkisi olabilir.

Hayır işlemler takılıyor mausun kablosuyla alakalı değil donmalar oluyor sistemde yeniden başlattım şu an hiç açılmıyor ve M.2 SATA'ya elledim sıcaklık vardı.

Amacım mouse kablosu ile alakalı mı değil mi o değil. Mouse hiç hereket etmiyorsa Usb de veya kontrolcüsünde enerji kesintisi / yetersizliği oluyordur. Yavaş yavaş yada gecikmeli hareket ediyorsa Sistemin yüklü olduğu diskte sorun vardır ki disk sıcak diyorsun. Isınması normal 50-60 dereceye kadar ama daha fazla ise ya diskin kendi devrelerinde yada anakartında bir akım sorunu vardır. Bahsettiğimiz akım 1 volt-1 amper bile değil ama herşeyi çöp etmek için o kadarı fazla bile.

Sadece anakart + ram + işlemci olarak aç bilgisayarı geri kana tüm parçaları çıkar. Ekrankartı, diskler, usb cihazlar herşey, görüntüyü anakart üzerindeki çıkıştan al sadece ekrana görüntü geliyormu ona bak.

Anakart ASUS TUF Gaming B-450 Plus. anakartın bu değil mi? Üzerinde 1 adet HDMI çıkışı var. Orayı kullanabilirsin. Yada istersen ekrankartını da dahil ederek dene o zaman da görüntü alamazsan çıkartırsın.

evet ama en az 1 slotta RAM olsun hangi kanal hangisi şuan bakamıyorum, görüntü gelmezse ram slotunu değiştirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı