Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra elektriği kesip tekrardan elektrik veriyor

zakumi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) anakarta sahibim ilk aldığımdan berri BIOS güncellemesi yapmamıştım. Az önce BIOS'u resmi yayınlanan son sürüme güncelledim fakat şöyle bir şey oldu. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum Windows kapanıp tekrar açılacakken elektriği kesiyor, güç kaynağından bir tik sesi geliyor ardından tekrardan elektrik geliyor ve sistem açılıyor. Herhangi bir mavi ekran vs hiçbir sorun yok kullanımda fakat daha öncesinde böyle bir şey yoktu BIOS'tan bunu kapatabilir miyiz? Ya da herhangi bir değişiklik yapmamız mümkün müydü? Çok teşekkür ederim şimdiden yardım edecek arkadaşlara. İyi bayramlar dilerim.

GÜNCELLEME!
Belki yeni bios güncellemesi nedeniyle böyle olmuştur diye bilgisayarı komple kapattım, biraz bekleyip tekrardan açtım. bios güncellemesinden sonra power tuşuna basınca direkt güç gelirdi, şimdi güç tuşuna basınca elektrik geliyor kapanıyor, sonra tekrar güç geliyor ve sistem açılıyor.
bios üzerinden herhangi bir ayarla bunu düzeltebilir miyiz? teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı