Çözüldü Bilgisayarım açılıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesErcin

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Birkaç gün önce bilgisayarımın termal macununu değiştirdim bilgisayarda hiçbir şey yoktu. Arctic mx-4 termal macun kullandım. İlk kez sürmüyorum genel olarak bilgisayar bilgim var. Fakat bilgisayar macunu değiştikten sonra açılmamaya başladı. Güç tuşuna bastıktan sonra güç kaynağı fanı, ekran kartı fanı, işlemci fanı birer tur dönüyor, tahminen 2 saniye sürüyor ve bilgisayar kapanıyor. Macuna bakayım diye işlemciye baktım ciddi manada sıvılaşmış gibiydi. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Çözüm
Yok mu arkadaşlar çözümü olan bilgisayarcıya sordum getir bakalım dedi fiyat konusunda pek iyimser yaklaşacağını sanmıyorum.
Sadece güç kablosunu tutarak sistemi çalıştırdım yine aynı şekilde güç kaynağı fanı döndü ve durdu.

Yok mu arkadaşlar çözümü olan bilgisayarcıya sordum getir bakalım dedi fiyat konusunda pek iyimser yaklaşacağını sanmıyorum.
Sadece güç kablosunu tutarak sistemi çalıştırdım yine aynı şekilde güç kaynağı fanı döndü ve durdu.

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürdüm anakart üzerinde ki işlemci soketinde 2-3 pin eğilmiş ondan diyor 100 liraya yaparım dedi ne diyorsunuz değişmesi lazım dedi İnternette tamir edilir gibi mesajlar okudum ne yapmalıyım?
Arkadaşlar sorun anakart taki işlemci soketindeymiş dedikleri gibi pin eğilmiş evde dikkatli bir biçimde iğne ile düzelttim sorunum çözüldü teşekkür ederim yardımcı olan herkese.
Bilgisayar'da ne varsa sök güç kablosu dahil sonra güç tuşuna 10-15 saniye basılı tut.
Sıkıntı devam ederse yine her şey sökük kontrol kalemi ile güç kaynağının arkasına 3'lü kısma tutarak ikili şeklinde statik elektriği boşalt derim.

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim.
Sistem özellikleri:
İ3 4130
GT730 ddr3 128bit asus
Ddr3 8gb ram tek slot
400w Psu fsp marka
500gb hdd

Ram tek slot olduğu için tek tek takma imkanım yok statik elektrik durumu olabileceğini düşündüm ve sistemi komple söktüm uzay montaj yaparak çalıştırmayı denedim yine aynı sonuçla karşılaştım işlemci altına macun vs kaçmış mı kontrol edeceğim fakat macun bana fazla sıvı gibi geldi önceden üzerine halynize tkz h710 termal macun sürmüştüm 6 ay sonra yenilemek için bunu aldım dediğim gibi bana fazla sıvı gibi geldi macunda sorun olabilir mi acaba sistem canları sorunsuz hepsinin fan temizliği kasa temizliği vs yapıldı bakalım işlemci altına bakacağım birazdan başka çözüm önerileriniz varsa bekliyorum

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim.
Sistem özellikleri:
İ3 4130
GT730 ddr3 128bit asus
Ddr3 8gb ram tek slot
400w Psu fsp marka
500gb hdd

Ram tek slot olduğu için tek tek takma imkanım yok statik elektrik durumu olabileceğini düşündüm ve sistemi komple söktüm uzay montaj yaparak çalıştırmayı denedim yine aynı sonuçla karşılaştım işlemci altına macun vs kaçmış mı kontrol edeceğim fakat macun bana fazla sıvı gibi geldi önceden üzerine halynize tkz h710 termal macun sürmüştüm 6 ay sonra yenilemek için bunu aldım dediğim gibi bana fazla sıvı gibi geldi macunda sorun olabilir mi acaba sistem canları sorunsuz hepsinin fan temizliği kasa temizliği vs yapıldı bakalım işlemci altına bakacağım birazdan başka çözüm önerileriniz varsa bekliyorum
Aşırı sıvıysa normal değil. İşlemciyi takarken pinleri yamultmuş olabilir misin?

Dosya Ekleri

• 15823060377675215989215710299308.jpg
    15823060377675215989215710299308.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 67
Termal macunu çok sürmüssun. Saf alkol yada kolonyayla temizle. Diger arkadaslarin dedigi gibi ana kart uzerindeki islemci soketinin pinlerinede bak. Pinlere termal macun bulasmissa temizlemeye calisma. Daha cok zarar verebilirsin. Bir bilgisayarciya gotur. İlla ben temizlerim dersen. Ince bir boya fircasiyla fircayi saf alkol yada kolonyaya batir oyle temizle. Alkol yada kolonyayi ana kart yada islemciye temas edersen kurutmadan enerji verme. Termal maucunu eline surdugun krem tadinda kullanman lazim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı