Bilgisayarım açılırken BIOS'a atıyor

sashafps

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
James Donkey
Ekran kartı
GTX 1660 Gaming X
İşlemci
Ryzen 5 5600x
İyi akşamlar, bugün yeni masa aldığım için kasadan kabloları düzgünce çıkardım kasayı bir kenara koydum hiçbir darbe, hasar almadı tekrardan kabloları takıp bilgisayarı açtığım zaman "please Backup your data and replace your hard disk Drive" diyerek SSD hatası veriyor bugüne kadar 1 kere bile bunu yaşamadım bugün sırf kabloları çıkarıp taktım diye bu yaşandı, ne yapmam gerek?

ANAKART : prime B450M-A II
Bilgisayar açıkken mi çıkardınız kabloları? Ayrıca JD sorunlu bir marka.
yok hocam tamamen kasayı kapatıp çıkardım kabloları JD belki sorunlu bir markadır doğrudur fakat hiçbir sorun yoktu yani tamamen normaldi bence şuan başka bir sıkıntı var ama anlayamadım

Tam olarak oturmamış olabilir hocam kablolar.
3 kere tekrardan açıp açıp üfledim taktım uğraştım hocam bios kısmında advence sanırım oraya girip f1'i sorma gibisinden bir ayar yapıp onayladığım zaman açılıyor bilgisayarım, fakat 15-20 dakikada bir gezinirken donuyor kasmalar oluyor bugüne kadar hiç olmuyordu

3 kere tekrardan açıp açıp üfledim taktım uğraştım hocam bios kısmında advence sanırım oraya girip f1'i sorma gibisinden bir ayar yapıp onayladığım zaman açılıyor bilgisayarım, fakat 15-20 dakikada bir gezinirken donuyor kasmalar oluyor bugüne kadar hiç olmuyordu
O zaman SSD'den şüphelenilebilir formatı bir deneyebilirsiniz. O sisteme yakışmamış bu arada :)

Az önce indirimle 400 TL'ydi, stokları bitti. Tam hazır indirimdeyken alabilirsiniz diye atacaktım ancak bitmiş. SSD'niz ölmüş gibi duruyor. Garantisi varsa yollayın.

Az önce indirimle 400 TL'ydi, stokları bitti. Tam hazır indirimdeyken alabilirsiniz diye atacaktım ancak bitmiş. SSD'niz ölmüş gibi duruyor. Garantisi varsa yollayın.
3 yıl birebir değişim garantisi demişler. 28 Mayıs 2021 tarihinde aldım, yollayacağım hemen

Yeni konular

Geri
Yukarı