Bilgisayarım açılmıyor siyah ekranda kalıyor

Cpusorun

Centipat
Bilgisayar normal bir şekilde kullanıyordum. Açıp kapattım ekran sürücüsü falan ayarları yapıyordum. BIOS ayarları falan girmek istedim. Tamsa diye bir kanal ayarları Save exet yap dedi. Ondan sonra iki seçenek çıktı Windows 10 bir de inity mi ifnty mi ne yazıyordu. Ben ismini bilmediğime tıkladım yanlışlıkla. Sonra bilgisayar kendi kendine kapandı. Açılmıyor artık bilgisayarı açıp kapatıyorum. Sadece en başta MSI modeli gözüküyor. Sonra üstte beyaz işaret saatlerdir öyle duruyor. Yanlış şeyi seçtim diye BIOS ayarları sıfırlıyorum hâla aynı.

EF681F9B-21D9-4BC0-A77A-64E6340C63F1.jpeg

03196DEA-BB4E-41D8-8AA6-E186F95438B5.jpeg

03196DEA-BB4E-41D8-8AA6-E186F95438B5.jpeg

1E4BBBCE-F1D1-4F57-82C4-D6EDBA710269.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS pilini çıkartıp 15-20 saniye bekleyin, ardından tekrar takıp deneyin.
Arkadaşlar masaüstü bilgisayar BIOS çıkarttım taktım olmuyor. Yanşış bir şekilde başlatılıyor. Bunun için BIOS ayarı ile birinci seçenek neyi seçmem gerek. Farklı bir aygıtla açmayı deniyor bu yüzden girmiyor.
Bilgisayarını kapatıp fişini çek bataryasını sök ve BIOS pilini çıkartıp 2-3 dakika bekle daha sonra takıp tekrar aç

Denedim olmuyor. İşletim seçimini bulmadığı için açmıyor. Ayarını bilmiyorum ilk sıraya hangi SATA koymam lazım. Neyi disabled neyi enabled yapacağım bilmiyorum.
Boot from other device ayarını kapatmayı dene
Nasıl yapıcam YouTube bir sürü video baktım . Siyah ekran hatasında . Herkes açılan bilgisayar da olan hatayı göstermiş . Açılmayan PC için çözüm yok .

2 adet RAM kullanıyorsanız, bir tanesini çıkartıp açmayı deneyin. Eğer tek RAM ise başka bir slota takarak deneyin. Daha önce başıma gelmişti.

2 gün önce attım zaten abim içinden silmiş Windows’u şuan başka bilgisayar olmadığı için yükleyemiyorum .
Valla bios pilini çıkartıp takınca düzelmesi gerekiyordu ama düzelmemiş. Siz belli ki bilmediğiniz bir şeye basmışsınız ve bir şeyleri bozmuşsunuz. İsmini de bilmiyorsunuz. Ama format çözüm olabilirdi. Başka aklıma bir şey gelmiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı