Bilgisayarım açılmıyor

Mstfhymn

Centipat
Sistemimde sadece ekran kartı yok ve sistemim APU değil. Sistemi test etmek istedim ama PSU fanı dahil herhangi bir fanda hareket yoktu. Bu normal mi yoksa sistemde bir arıza mı var?
(Işlemci AMD Ryzen 5 1600)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde sadece ekran kartı yok ve sistemim APU değil. Sistemi test etmek istedim ama PSU fanı dahil herhangi bir fanda hareket yoktu. Bu normal mi yoksa sistemde bir arıza mı var?
o işlemci ile onboard görüntü alamazsın diye biliyorum... zaten görüntü alamadığın sistemi test etmek anlamsız olur bios görmeden yani fan izleme fetişin varsa o ayrı :))

Daha once hic boyle bir sey denemedim ama beklentim sistem fanlarinin calismasi ve anakarttan uyari icin bir "beep" sesi falan gelmesi olurdu. Baglantilari tekrar kontrol etmenizi oneririm, bir de guc kaynaginin arkasindaki tustan acik olduguna emin olun bazen unutulabiliyor :)

Merhabalar AMD ryzen 5 1600 CPU'sunda dahili ekran kartı yoktur.Bu işlemci ile görüntü alabilmek için bir ekran kartına sahip olmak zorundasınız. AMD 'nin yeni jenerasyon işlemcilerinde R 3 2200g,3200g ve R5 2400g,3400g işlemcilerinden görüntü alabilirsiniz VEGA gpusu ile alabilirsiniz.Mavi ekransız günler diliyorum.
sisteminizin bağlantılarını ve CPU güç kablosunu takmışmısınız dikkat ediniz fan girişlerine vs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı