Bilgisayarım aniden dondu

Makaleler
9
Daha fazla  
Windows 10 20H2 kullanıyorum.
Bilgisayarımda pek alışık olmadığım bir şey oldu az önce. Normal bir şekilde çalışırken bilgisayar birden dondu. Arkada müzik açıktı. Cihaz donduktan sonra "dıtdıtdıt" şeklinde sesler geldi. Cihazda mouse hareketini geçtim. Hiçbir şey tepki vermiyordu. Bilgisayarlarda altta bir LED göstergesi olur. Ne işe yaradığını pek bilmem. Böyle normalde yanıp söner. Disk aktivitesi fazlaysa çok hızlı yanıp söner. O LED gösterge hiç yanmadı.

Belki kendine gelir dedim ama tepki vermedi. Mavi ekrana da atmadı. Kapatma düğmesine basılı tuttum ve kapandı. Sonra yeniden açtım. Yerindeyse birden tüm hayatsal faaliyetleri durdu cihazın. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman güncel olmayan veya eksik sürücülerden kaynaklanıyor olabilir. Bir de sistemi virüs programı ile tarattınız mı?

Driverlarda'da sorun olduğunu düşünmüyorum. Sisteme dün format attım hocam. Virüs olmadığından eminim. Şimdi olay görüntüleyicisine girdim ilginç birkaç başlık çıktı karşıma.

1608214134310.png

1608214170339.png

1608214300426.png

Birkaç şey buldum burada.

Ya bende de çok eski DDR3 4 GB bir laptop var onla idare ediyorum sıcaklığı normalken bir anda 10 FPS'e düşüp 2 3 dakika sonra yükselmeye başladı şimdilerde biraz daha azaldı bu durum ama çok sinir ediyor abime bilgisayarı temizlemesini söyledim belki ondan kaynaklanıyor olabilir hiç açılıp temizlik yapmadık çünkü.
Senin durumunla ne yapacağın hakkında bir fikrim yok ama

Geri
Yukarı