Bilgisayarım arada tepki vermiyor

oferhat

Centipat
Geçenlerde bilgisayarı kapattım, yattım, sabah kalktığımda açılmadı. Tüm parçaları söktüm, taktım, yine açılmadı. Ertesi gün denediğimde açıldı, kullandım, kapattım, yine açılmıyor. Dediğim gibi arada açılıyor, arada açılmıyor. Bilgisayarcıya götürdüm, chipsetinde sıkıntı var, kuzey güney köprünün değişmesi lazım dedi ve 235 TL masraf çıkardı. Sizce bu neden olmuştur? Bir de kuzey güney köprüsü yanan anakart arada da olsa açılır mı? Bilgisayarcıdan getirdikten sonra basıyorum, fanlar dönüyor fakat geri gidiyor, hemen sonra geri açılıyor. Bu böyle tekrarlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerden kaynaklı olsa açılır görüntü gelmez bip diye ses gelir diye biliyorum başka işlemci denedim yine olmadı.

Tabii ki RAM'ler bib sesi ile derdini anlatıyor ama benim başıma gelen aynı marka model RAM'lerin CLS değerleri farklı olduğu için sistemi kitliyordu çok uğraştırmıştı beni, siz işlemcide taktım dediğinize göre anakart sorunlu demek ki başka bisey gelmiyor akla.

Isıttığınızda çalışıyorsa soğuk lehim olabilir biyerde.
Hayır, normal musluk suyu ile yıkadım. İşlemci, RAM, anakart falan yıkıyorum, iyi kurutunca bir sıkıntı olmuyor.
Alkolle temizlemeniz lazım. Musluk suyunda bir sürü mineral var. Kuruyunca anakart üstünde kalıyor ve ileriye doğru sıkıntı çıkacaktır.

Isıttığınızda çalışıyorsa soğuk lehim olabilir biyerde.

Alkolle temizlemeniz lazım. Musluk suyunda bir sürü mineral var. Kuruyunca anakart üstünde kalıyor ve ileriye doğru sıkıntı çıkacaktır.

1-2 senedir su ile birçok parça yıkadım telefon anakartı, bilgisayar anakartı, uydu cihazı, işlemci, RAM, İnternet kartı birçok elektronik parça yıkadım uzun süre kullandım ve kullanıyorum Bi sorun ile karşılaşmadım.

TBeyler şimdi düğmeye her basmamda fanlar dönüyor ekrana ASUS yazısı geliyor ondan sonra kapanıyor sürekli açılıyor böyle tekrar ediyor.
@Recep Baltaş
Harddiskin kablosunu çıkardığımda ekrana görüntü gelmiyor ve kapanmıyor öyle çalışmaya devam ediyor. Ama harddiskin kablosunu takınca görüntü gelir gelmez geri kapanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı