Bilgisayarım Aşırı Isınıyor, Ne Yapmalıyım?

Volkan Canpolat

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 5-6 ay önce formattan sonra başladı ve bu sorun o günden bu yana devam ediyor. Sorunum bilgisayarımın çok aşırı ve ciddi bir şekilde ısınması. Boştayken bile en kötü 55-60C derece gösteriyor. Bir sağ tık yapsam dahi, 75C derece falan oluyor. Oyuna girdiğimde zaten 1 dk bile geçmeden 110C derecenin üzerine çıkıyor.

Sistem bilgileri:

Model: LG

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Professional

Ana İşlemci: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+

Ram: 1 GB

Ekran Kartı: 520 MB

Termal macunu yeniledim, tozunu da temizledim. Fanları da taktırdım; fakat hiçbiri işe yaramıyor. Ne yapmalıyım? Yardım ederseniz çok memnun kalırım. Teşekkürler.

Ekran Kartı: 520 MB

Recep Abi'yi tanısan bunu yazmazdın :D

1)Termal macunu yenileme işlemini sen yaptıysan mutlaka bir yanlışlık yapmışsındır. Ekran kartı 520 MB demenden bunu söylüyorum.

Doğru bir şekilde yaptığından emin misin ? Bütün macunu dökmedin inşallah.

2)Kullandığın programın adını yazar mısın ? Bazı programlar olduğundan çok düşük veya çok yüksek gösterebiliyor mesela CoreTemp .

3) Kasanda kaç adet fan var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Abi'yi tanısan bunu yazmazdın :D

1)Termal macunu yenileme işlemini sen yaptıysan mutlaka bir yanlışlık yapmışsındır. Ekran kartı 520 MB demenden bunu söylüyorum.

Doğru bir şekilde yaptığından emin misin ? Bütün macunu dökmedin inşallah.

2)Kullandığın programın adını yazar mısın ? Bazı programlar olduğundan çok düşük veya çok yüksek gösterebiliyor mesela CoreTemp .

3) Kasanda kaç adet fan var ?

Kardeş kasada 4 adet fan var ve SpeedFan programını kullanıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Kardeş kasada 4 adet fan var ve SpeedFan programını kullanıyorum.

Ayrıca termal macunu bilgisayar uzmanına yaptırdım

Arkadaşımızın Pc hakkında çok bir bilgisi olduğunu zannetmiyorum. CPU termal macunu yenile, PC'den çok iyi bir randıman bekleme. Ancak internet vb gibi.
Şimdi çıkar birileri yorum yazmak için Ekran kartında GB'nin önemi yoktur der :D

Edit: Herkez PC'den anlıcak diye bişey yok. Bi programdan ekran kartı kısmında 520 MB görmüştür yazmıştır. Bu forumda biraz takılırsa arkadaşımız işi kapar. :)

Herkese Selamü Aleyküm Beyler benim CPU faceye Felan girdiğimde Veya video felan açtığmda Direk yaa %100 görüyor Önceden böyle değildi Format attım Sürücüleri Gayet düzgün bi şekilde Yükledim ama nanay
İşlemci İntel(R) Pentrium(R) 3.20 GHZ Ram 2 + 2 + 2 Kinstong Toplam 6 Gb Yani Ekran kardı 512MB hardisk 250 GB + 80 GB Powersupply 350W Boster

Şimdi ne yapmama Gerekiyor Benim ne Yaparsam daha iyi bi verim alırım bu Bilgisayardan

Sadece Face Ve Site Açık Şuan Başka Hiç bişey Aktif Değil Ama Durum Bu 22323.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı