Bilgisayarım bazen kısa süreliğine donuyor ve düzeliyor

EfoWars

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Bilgisayarım bazen sık sık olmakla birlikte ara sıra donuyor ve geri düzeliyor. Bilgisayar bileşenlerinden RAM ve ekran kartını çıkarıp taktığımda düzeliyor ancak birkaç güne tekrar olmaya başlıyor. Ekran kartım RX 480 ve bilgisayarım 6 senelik. Bu donma olduğunda özellikle tarayıcı çok etkileniyor ve tarayıcı beyaz ekrandan sonra normale dönüyor. Umarım sıkıntım yazılımsaldır çünkü ekran kartı değiştiremem.
  • Sürücü olarak AMD'nin 21.4.1 önerilen sürümünü kullanmaktayım. Şimdi güncellemeleri denetlediğimde 21.5.2 sürümü geldi, belki düzelir.
  • DDU ile sürücüyü tamamen kaldırıp tekrar yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi? Ayrıca işlemciniz nedir? Tam sistem özelliklerinizi yazın.
SSD kullanıyorum ama HDD'de takılı. Sorunum driver güncellemesinden sonra çözüldü. Ancak genelde güncellesem bile devam ediyordu. Eğer devam ederse tekrardan yazarım. Tabii sizin bir çözümünüz varsa yazın başkaları da faydalansın.

Sistem diski olarak HDD kullanılıyorsa bu donmalar normal durumlardır. Ben de aynısını yaşıyorum ama sizin sorununuzun nedeni ve çözümü farklıymış. Çözmenize sevindim.

Geri
Yukarı