Kısa süreliğine ekran donuyor ve aralıklarla gri ekran geliyor

• Konuyu başlatan A.Aoi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 712

A.Aoi

Decapat
Daha fazla  
RAM
2x8 3200 mhz cl 16
SSD veya HDD modeli
Intel 512gb ssd
Ekran kartı
Ayrık grafik birimi yok
Anakart
Msi b550m a pro
İşlemci
Amd ryzen 5 5600g
Bu sorunla 3. veya 4. defa karşılaşmam. İlk başta bilgisayar 3-5 saniyeliğine donuyor sonrasında ise aralıklarla gri ekran gelip gidiyor. Tam bilgisayar kendini topladı diyorum 10-15 saniye sonra bu olay tekrar ediyor. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra bilgisayar tamamen düzeliyor. Aşağıya YouTube linkini bırakıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunla 3. veya 4. defa karşılaşmam. İlk başta bilgisayar 3-5 saniyeliğine donuyor sonrasında ise aralıklarla gri ekran gelip gidiyor. Tam bilgisayar kendini topladı diyorum 10-15 saniye sonra bu olay tekrar ediyor. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra bilgisayar tamamen düzeliyor. Aşağıya YouTube linkini bırakıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözünürlüğünüz kaçta?

Overclock yapmış mıydınız? Eğer BIOS üzerinde ayar yaptıysanız onu varsayılana çevirin ve sonra güvenli moda alıp ekran kartı sürücüsünü (AMD sürücüsü) tekrardan kurun.

En son grafik kartı ya da ob ekran kartı AMD ile ilgili güncelleme ne zaman alınmış güncelleştirme geçmişinden kontrol edebilir misiniz?

Overclock yapmış mıydınız? Eğer BIOS üzerinde ayar yaptıysanız onu varsayılana çevirin ve sonra güvenli moda alıp ekran kartı sürücüsünü (AMD sürücüsü) tekrardan kurun.

Overclock yapmadım. BIOS üzerinden sadece xpm ayarıyla oynayıp RAM hızlarını 3200'e çektim.

1360x768 kısmayı dener misiniz?

Çözünürlüğü değiştirsem bile bu sorun 1 -2 haftada bir başıma geldiği için sorunun düzelip düzelmediğini test etmem zor olacak.

En son grafik kartı ya da ob ekran kartı AMD ile ilgili güncelleme ne zaman alınmış güncelleştirme geçmişinden kontrol edebilir misiniz?

AMD radeonn uygulamasından driverları sürekli güncelliyorum. En son 6 gün önce güncelleme gelmiş, son güncellemeyi henüz yapmadım.
Monitörde sıkıntı olabilir belki. Modeli ne?
hp x24ih

AMD radeonn uygulamasından driverları sürekli güncelliyorum. En son 6 gün önce güncelleme gelmiş, son güncellemeyi henüz yapmadım.

Sorunun başlangıcı ile driver güncellemelerinizi karşılaştırın.
Kaynak sürücü olabilir.

Anakartın sitesindeki sürücüyü kullanın.
Otomatik sürücü güncellemeyide kapatın.

Sorunun başlangıcı ile driver güncellemelerinizi karşılaştırın.
Kaynak sürücü olabilir.

Anakartın sitesindeki sürücüyü kullanın.
Otomatik sürücü güncellemeyide kapatın.

Bilgisayarı 2 ay önce topladım. İlk hafta tüm anakart ve ekran kartı güncellemelerini yaptığım için dediğiniz gibi bir karşılaştırma yapmam mümkün değil. AMD için otomatik güncelleme kapalı ancak anakartı kontrol etmem gerekiyor MSI uygulaması otomatik olarak güncelliyor mu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı