Bilgisayarım çöktü

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 734

zizi

Hectopat
Makaleler
1
Yetersiz bilgi vermek
Arkadaşlar ilk defa oldu. YouTube'da video izlerken garip bir ses geldi ve ekran bir anda dondu fakat videonun sesi hala arkadan geliyordu. Videonun sesi 45 saniye falan daha arkadan gelmeye devam ettim ve sonrasında o gelen garip ses aralıksız gelmeye başladı. Ben de reset atmak zorunda kaldım. Sanırım bilgisayarım çöktü ama ne oldu neden çökmüş olabilir bir şeyi işaret ediyor mu bu olay?

Ses kartı ekran kartı bozulmuş olabilir ya da LCD panelden kaynaklı.

Bilgisayarına önceden yüklediğin bi program (Malware) bilgisayarını çökertmiş olabilir en son neler yüklediğini hatırlıyor musun. Ve ya bunun dışında donanımsal ve yazılımsal olarak çökmüş olabilir. Bir bilgisayarcıya git tavsiyem Anakartınla ilgili problem olabilir ya da çok ısınmasından kaynaklı da çökmüş olabilir.

Daha önce RAM'lerde arıza olduğuna dair bir konu açmışsınız. Arızalı RAM'leri kullanıyorsanız bilgisayarınız çökebilir.

Kusura bakmayı ceza yediğim için yazamadım. RAM'leri test ettiğimde 10.000 küsur hata alıp testi durdurmuştu Memtest86. Bunun üstüne ben de RAM'leri tek tek test ettim. Bir tanesinde 40 küsur hata buldu. Dıgeri ise hatasız tamamladı testi. Garantiye göndermedim hünüz çünkü bir süre daha ihtiyacım var bilgisayara. Bu yüzden hatalı RAM'i çıkarıp sağlıklı RAM ile bilgisayarı kullanmaya devam ettim ve su ana kadar sıklıkla yaşadığım oyunda atma sorununu hiç yaşamadım. Oyundan atma sorunun RAM'lerle alakalı olduğunu tasdiklemiştim neredeyse. Böyle 3 4 gündür kullanıyorum. İlginç bir şekilde bugun bilgisayar ne oldugunu anlamadigim bir sekilde cöktü. Bununla baglantili midir bilmiyorum. RAM'i tekrar teste soktum.

Arkadaşlar ilk defa oldu. YouTube'da video izlerken garip bir ses geldi ve ekran bir anda dondu fakat videonun sesi hala arkadan geliyordu. Videonun sesi 45 saniye falan daha arkadan gelmeye devam ettim ve sonrasında o gelen garip ses aralıksız gelmeye başladı. Ben de reset atmak zorunda kaldım. Sanırım bilgisayarım çöktü ama ne oldu neden çökmüş olabilir bir şeyi işaret ediyor mu bu olay?
Konuyu hortlatıyorum ama bende de olmuştu. Evde güçlü bir elektrikli alet çalışınca olmuştı tesadüf de olabilir. Bir harddisk sorunu olduğunu düşünüyorum. Basılı tutarak kapatmıştım sonrasında dinlendirip açtım karşılaşmadım bi sorunla

Geri
Yukarı