Çözüldü Bilgisayarım çok fazla RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omer1852

Centipat
Merhaba arkadaşlar. 4 GB RAM'im var bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama örneğin Google choreme açık (2 sekme YouTube ve Google) bilgisayarım %72 RAM kullanıyor çok fazla değil mi? Daha dün format attım arka planda pek bir şey açık değil. Intel grafik ayarları ve AMD'nin ekran kartları için olan programı işlem merkezinde açık acaba o ikisinden mi kaynaklı? Çünkü eskiden böyle olduğunu hatırlamıyorum.

Windows 10 kullandığını yazmamış, ama tahminen kullanıyor diyebiliriz. 4 GB RAM çok düşük kalır Windows 10 ile. RAM kapasitesi artırma şansınız (ekleme veya daha yüksek RAM ile değiştirme) yoksa Windows 8.1 kullanabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. 4 GB RAM'im var bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama örneğin Google choreme açık (2 sekme YouTube ve Google) bilgisayarım %72 RAM kullanıyor çok fazla değil mi? Daha dün format attım arka planda pek bir şey açık değil. Intel grafik ayarları ve AMD'nin ekran kartları için olan programı işlem merkezinde açık acaba o ikisinden mi kaynaklı? Çünkü eskiden böyle olduğunu hatırlamıyorum.

Google fazla bellek kullanıyor operaya geç bellek kısıtlama özelliği var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Windows 10 kendiliğimden 2 GB RAM yiyor zaten.
Firefox'a geçin ve adguard kurun ne miner geliyor ne virüs.
(Doğru filtreleri açarsanız)

Teşekkür ederim arkadaşlar, evet Win10 kullanıyorum, bilgisayarıma RAM takviyesi şart sanırım... Daha alalı 2.5 sene oldu ama teknoloji hızla gelişiyor şu an kullandığım telefonumun bile bilgisayarımdan daha çok RAM kapasitesi var. 😅

Geri
Yukarı