Bilgisayarım çok geç kapanıyor

• Konuyu başlatan Batuhan Görkem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 23B
B

Batuhan Görkem

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba,
Bu konuyu daha öncede açmıştım.Cevap gelmediği için tekrar açtım.Yanlış yaptıysam özür dilerim.Arkadaşlar anlatmak istediğim bilgisayarımı uzun süre kullandıktan sonra,bilgisayarı kapatmayaçalıştığımda çok geç kapanıyor(yaklaşık 5-10 dk).
Bu sorun Windows 8.1 yükledikten sonra başladı.Ben de Windows 8'e geri döndüm.Ama hala sorun devam ediyor.Ben de bu duruma çok sinirlendiğimden, bekleyemeyip güç tuşuna uzun süre basıp elektriği kesmek zorunda kalıyorum.Bu sorunun sebebini ve çözümünü bilen arkadaşlar var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir ayar vardı bilmiyorum ama galiba çerezleri silmeyi yaptıysan ondan olabilir. Bilgisayar kapanırken sistem çerezleri silme gibi bir şey.

Son düzenleme:
Windows 8 in Hızlı kapanması için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekir. Önce Başlat/Çalıştırı açın. Sonra regedit yazıp entera basın. Regedit açılmış olacaktır. Ardından aşağıdaki yolları bulun.

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control.

"Control" a tıklayın

"WaitToKillServiceTimeout" Yazan yeri bulun.

Üzerine gelip sağ tıklayın ardından değiştiri seçin.

Örnektir : Normalde 2000 dir. Bunu 100 yapıp regeditten çıkın.
bütün işlem bu kadar.

Son düzenleme:
Windows 8 in Hızlı kapanması için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekir. Önce Başlat/Çalıştırı açın. Sonra regedit yazıp entera basın. Regedit açılmış olacaktır. Ardından aşağıdaki yolları bulun.

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control.

"Control" a tıklayın

"WaitToKillServiceTimeout" Yazan yeri bulun.

Üzerine gelip sağ tıklayın ardından değiştiri seçin.

Normalde 2000 dir. Bunu 100 yapıp regeditten çıkın.
bütün işlem bu kadar.
Emin misiniz,kesin çözüm mü? Laptopumun başına bir şey gelsin istemem. 
Normalde 2000'dir dediğiniz şey,bende 5000.Değiştirirsem herhangi bir sakat durum ortaya çıkar mı? 
5000'i 2000 yaptım.İşe yaradı.Yaklaşık 2 saat daha laptopu açık tutup tekrar deneyeceğim.İşe yararsa konuyu kilitleyebilirsiniz.

Yukarda vermiş olduğum değer örnek olarak xp nin değeridir. Riskli iş yapmak istemiyorsanız siz bilirsiniz. Lütfen gerektiğinden fazla düşürmeyin ayarları bir zarar söz konusu olduğunda kabul etmem.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı