Laptopum çok geç kapanıyor

RevengeKing

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum ve güzel bir laptopum var. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok fakat ilerleyen günlerde bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarım Windows'un kapanıyor. Ekranında çok uzun kalmaya başladı. Eskiden 5 ila 10 saniye içirisinde kapanırken şimdi 1 dakika yı buluyor, nedeni nedir?

''Microsoft, geç kapanma sorununun USB Type-C bağlantı noktasına sahip cihazlarda olduğunu söylüyor. Bu bağlantı noktasının uygulanma şeklindeki hataya dikkat çeken Microsoft, hatanın ne zaman düzeltileceğine dair net bir açıklama yapmadı.''

''Microsoft, geç kapanma sorununun USB Type-C bağlantı noktasına sahip cihazlarda olduğunu söylüyor. Bu bağlantı noktasının uygulanma şeklindeki hataya dikkat çeken Microsoft, hatanın ne zaman düzeltileceğine dair net bir açıklama yapmadı.''
Benim bilgisayarımda da USB Type-C bağlantı noktası mevcut ancak hiç kullanmadım. Geç kapanma problemi bende de var. Hiç kullanmamış olmama rağmen bu bağlantı noktasının böyle bir şeye yol açması çok ilginç.

Arkada çok fazla program açık olduğundan windows geç kapanıyor olabilir. SSD'niz yoksa ssd ye geçin. Ben de hdd kullandım ve ssd ye geçince açma-kapama süreleri acayip kısaldı.

Geri
Yukarı