Bilgisayarım "dıııt"sesi verip kapanıyor

Melez Baytar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
baytar
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarım son birkaç haftadır böyle normalde olmuyor yüksek kalite oyunlar oynadığımda 1 saatin ardından ekran herhangi bir renge bürünüyor ve "dııt" sesi geliyor bilgisayar kapanmıyor, hala ışığı yanıyor ama ekran gitmiş bir halde. Çözümü ne olabilir?
Not: Termal macunu yeni yeniledim ondan sıkıntı olur diye düşündüğümden. %100 baskı da 70'i geçmiyor işlemci ekran kartı da 75'de duruyor.

Ben eski bilgisayarımda böyle bir sorun yaşamış ve her şeyi denedikten sonra ramleri çıkartıp temizleyip geri taktığımda bir daha böyle bir sorun olmamıştı fakat ben sadece 1 kere yaşadım bunu yine de deneyebilirsiniz.

Ben eski bilgisayarımda böyle bir sorun yaşamış ve her şeyi denedikten sonra ramleri çıkartıp temizleyip geri taktığımda bir daha böyle bir sorun olmamıştı fakat ben sadece 1 kere yaşadım bunu yine de deneyebilirsiniz.
Ram de sıkıntı olsa hiç açılmayacağı kanatindeyim.

Bu sorun bende de var tek fark bende herhangi bir ses çıkmıyor ve sorunun PSU dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Bende düşük gereksinimli oyunlarda bu sorun olmazken yüksek gereksinimli oyunlarda sıkça oluyor. Bende senin gibi 400W psu kullanıyorum ve herhangi bir +80 sertifikası yok. Bu tarz güç kaynakları fazla yük altına girdiğinde kendini kapatır veya psu patlaması dediğimiz olaylar olabilir. +80 sertifikalı 450-500w lık bir güç kaynağı sisteme takılınca sorunun çözülebileceğini düşünüyorum.

bilgisayarınızın güç kaynağı full yüklenmede yetersiz kalıyor olabilir mi ?
olabilir ama kesin mi ona göre yeni bir güç kaynagı alacagım.
Bu sorun bende de var tek fark bende herhangi bir ses çıkmıyor ve sorunun PSU dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Bende düşük gereksinimli oyunlarda bu sorun olmazken yüksek gereksinimli oyunlarda sıkça oluyor. Bende senin gibi 400W psu kullanıyorum ve herhangi bir +80 sertifikası yok. Bu tarz güç kaynakları fazla yük altına girdiğinde kendini kapatır veya psu patlaması dediğimiz olaylar olabilir. +80 sertifikalı 450-500w lık bir güç kaynağı sisteme takılınca sorunun çözülebileceğini düşünüyorum.
Eskiden Farcry 5 oynardım onda yapmazdı company of heros 2 de bunu yapması garip önerdiğniz bir güç kaynagı varmı.

Eski bilgisayarımda çok yaşamıştım, RAM'inde sorun olduğundan eminim.

Bu tür hatalar genelde Bellek (RAM)'in, stabil çalışmamasından kaynaklanır. BIOS ayarlarınızı, "default" yapmayı deneyiniz.

Geri
Yukarı