Çözüldü Bilgisayarım donuyor ve Power tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vopes

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSkill 5600 mhz Cl 28
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
RTX 3080 TI SUPRIM X
Anakart
ASUS PRIME Z790-A
İşlemci
13700K
Merhaba. Yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir problemi çözemiyorum ne yaptıysam sorunu bulamadım. Live Studio'dan yayın açıp oyuna girdiğimde bilgisayarım biraz zaman geçtikten sonra donuyor ekran vs. hiçbir donanım çalışmıyor Power'dan kapatmak zorunda kalıyorum. Her bileşen yeni sayılır fakat sorunumu çözemiyorum. Üstadlarımdan desteklerini bekliyorum.

Çözüm
Yaptım hocam sonunda çözüldü. Problem dikey ekran kartı aparatındaymış. Onu söküp direk anakarta bağlayınca sorun çözüldü. Konu kapanabilir.
Merhaba. Yaklaşık 1 haftadır yaşadığım bir problemi çözemiyorum ne yaptıysam sorunu bulamadım. Live Studio'dan yayın açıp oyuna girdiğimde bilgisayarım biraz zaman geçtikten sonra donuyor ekran vs. hiçbir donanım çalışmıyor Power'dan kapatmak zorunda kalıyorum. Her bileşen yeni sayılır fakat sorunumu çözemiyorum. Üstadlarımdan desteklerini bekliyorum.
onun cozumunu biliyorum knk bir dakka sana ben bugun cevap yazcam tamammi aricam bulursam yazcam buraya aynisi bana oluyodu ben duzelttim

B

Bu arada kanka hangi oyunu oynuyorsun onunla alakali olabilir her oyun karelemeyi yapamiyor b = mesela Rocket League onda Alt+Tab yapinca ekran donuyor hiçbir şey calismiyor.

RAM kapasiten yetmiyor bellek %100 olup donuyor bu durumu bende yaşadım görev yöneticisinden bellek kullanımını izle.

OBS kullanmayı deneseniz?

Kanka OBS'den açmak için yayın anahtarı vermiyor. Keşke verse bende çok istiyorum OBS'den açmayı sorun yaşamıyorum orada.

Onun cozumunu biliyorum kanka bir dakika sana ben bugün cevap yazacağım tamammi aricam bulursam yazacağım buraya aynisi bana oluyordu ben duzelttim.

B

Bu arada kanka hangi oyunu oynuyorsun onunla alakali olabilir her oyun karelemeyi yapamiyor b = mesela Rocket League onda Alt+Tab yapinca ekran donuyor hiçbir şey calismiyor.

Kardeşim bulursan lütfen yardım et yapmadığım masraf kalmadı bir türlü çözemedim.

RAM kapasiten yetmiyor bellek %100 olup donuyor bu durumu bende yaşadım Görev Yöneticisi'nden bellek kullanımını izle.

Bellek kullanımı %35 Max.

Kanka OBS'den açmak için yayın anahtarı vermiyor. Keşke verse bende çok istiyorum OBS'den açmayı sorun yaşamıyorum orada.

Kardeşim bulursan lütfen yardım et yapmadığım masraf kalmadı bir türlü çözemedim.

Bellek kullanımı %35 Max.
Yayın yapacağın platformun hesabıyla giriş yaparsan yayın anahtarı gibi bir sorun yaşamazsın.

Yayın yapacağın platformun hesabıyla giriş yaparsan yayın anahtarı gibi bir sorun yaşamazsın.

Kanka TikTok yayın platformu yayın anahtarı vermiyor belli bir kitleye ulaşmayan yayıncılara.

Arkadaşlar yayın dışında normal oynarken de belli bir süre sonra donuyor.

Son düzenleme:
Kanka sen sikayetini tam olarak soyleyebilir misin yani bilgisayari Power tusundan kapadiginda bilgisayar kapandiktan sonra acilinca donma gidiyor mu ve bir de oyunlar sadece yayindami error veriyor son olarak hangi platformda yayin yapiyorsun ogrenebilir miyim?

Birde hani demissin ya live studioda yapiyorum diye orda yayin yapmaya 1 hafta oncemi basladin yani oncesinde kullaniyormuydun eger oncedende kullandiysan ayni sorun oldumu

Kanka sen sikayetini tam olarak soyleyebilir misin yani bilgisayari Power tusundan kapadiginda bilgisayar kapandiktan sonra acilinca donma gidiyor mu ve bir de oyunlar sadece yayindami error veriyor son olarak hangi platformda yayin yapiyorsun ogrenebilir miyim?

Bir de hani demissin ya Live Studio'da yapiyorum diye orada yayin yapmaya 1 hafta oncemi basladin yani oncesinde kullaniyor muydun eger önceden de kullandiysan ayni sorun oldu mu?

Bilgisayarı tekrar açtığımda sorun gidiyor. Fakat oyuna girip biraz oynamaya başladığımda tekrardan donuyor. Sadece yayında değil normal oynadığımda da donuyor. Yayın yaptığım platform TikTok daha önce ki ekran kartım RTX 2070'di bir problem yaşamıyordum. En azından donma sıkıntısı yaşamıyordum sadece kasıyordu oda işlemcimi değiştirdiğim için mevcutdaki işlemcim ile ekran kartının darboğaz yapması sebebi ile kasıyordu. Fakat şu an kasma gitti donma problemi dışında bir sorunum yok.

Bilgisayarı tekrar açtığımda sorun gidiyor. Fakat oyuna girip biraz oynamaya başladığımda tekrardan donuyor. Sadece yayında değil normal oynadığımda da donuyor. Yayın yaptığım platform TikTok daha önce ki ekran kartım RTX 2070'di bir problem yaşamıyordum. En azından donma sıkıntısı yaşamıyordum sadece kasıyordu oda işlemcimi değiştirdiğim için mevcutdaki işlemcim ile ekran kartının darboğaz yapması sebebi ile kasıyordu. Fakat şu an kasma gitti donma problemi dışında bir sorunum yok.

1.adım

Ekran kartınızın yeni sürümü oynadığınız oyunlarla uyumlu olmayabilir bunun için aşağıdaki adımı uyuglayın

bilgisayrım simgesine sag tıklayın > özellikler > Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırıcıları > genişletin > ekran kartı aygıtını çift tıklatarak açın > sürücü sekmesine gelin > sürücüye geri dön tıklayarak eski sürücünüze geri dönün

Not: oyun sağlayıcınızın web sitesine giderek sistem gereksinimlerini kontrol edin

2.adım

Uygulama veya oyun daha önceki bir DirectX sürümünü gerektiriyorsa, DirectX end-user Runtime'ı yükleyin

bazı uygulamalar ve oyunlar DirectX 9 gerektirir. Ancak bilgisayarınız, DirectX'in daha yeni bir sürümünü içerir. DirectX 9 gerektiren program ya da oyunu yükler ve çalıştırırsanız, hata verir bu sorunu gidermek için DirectX end-user runtime yüklemek üzere aşağıdaki Microsoft web sitesine gidin:

DirectX End-User Runtime Web Installer indirip bilgisayarınıza kurun.

3.adım

Sorun devam ederse.

-Ekran kartınızın güncel ve yeni sürümlerinin yüklü olduğundan emin olun bunun için ekran kartı üreticisinin web sitesine gidin ve Windows 10 için yeni ve güncel sürümü olup olmadığını kontrol edin

monitör ve ekran kartı sorunlarını giderme ve ekran kartı sorunlarını giderme makalesindeki çözüm önerilerini uygulayın

4.adım

-Oynadığınız oyunların web sitelerine gidip Windows 10 için uyumlu yeni ve güncel sürümleri olup olmadığını kontrol edin.

5.adım

temiz önyükleme nasıl gerçekleştirilir makalesindeki çözüm önerilerini uygulayın sorunun çözülüp çözülmedigini gözlemleyin

Not: Ilk once oku aklina yatarsa bu islem deneyebilirsin ben arastiriyorum kardesim sen merak etme.

bu arada ekran kartin oynadigin oyunun yeni surumuyle uyumlu olmayabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı