Bilgisayarım DVD-RW'ı görmüyor

RoaringLion

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Araf
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Gainward GeForce RTX 4070 Ti 12GB Ekran Kartı
• Intel Core i7 13700K İşlemci
• GSKILL 64GB(2x32) TRIDENT Z5 RGB SİYAH DDR5 5600MHz CL28 Çift Kanal Bellek
• Asus Prime Z790-A Anakart
• Samsung 990 Pro Soğutuculu 2 TB SSD x2
• Samsung HD103SI HDD
• Asus ROG Strix Helios GX601 Kasa
• MSI MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ Gold Güç Kaynağı
• Asus ROG Ryuo III 360 ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu
• Asus VP249QGR
• SS Apex 7
• SS Rival 600
• Logitech Z207
Profil Kapağı
1522506711
Ben bir ay öncesine kadar SSD satın aldım. Bunu bilgisayara takan arkadaş kabloları yanlış taktığından Disk Yönetimi'nde SSD Disk 1, HDD ise Disk 0 olarak gözüküyordu. Dün akşam kendim kabloların yerlerini değiştirdim. SSD'yi Disk 0, HDD'yi de Disk 1 yaptım ve bu işlemlerden sonra bilgisayarıma Windows 10'un format CD'sinden temiz kurulum yaptım. Formattan sonra BD DVD-RW gözükmemeye başladı. İçine CD takıyorum okumuyor. Bilgisayarımda ve aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Kablosu takılı. Formatı CD ile atmıştım formattan sonra oldu ne olduysa. Sorun ne?
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart Pegatron marka IPMIP-H55-GEN modeldir. Biosta DVD-RW gözüküyor. Şu şekilde videosunu çektim. İzleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
https://support.microsoft.com/tr-tr...s-not-recognized-by-windows-or-other-programs

Bu sayfadaki 6. yöntem BD-RW sürücümü yeniden görünür hale getirdi. Her şey kusursuz. Teşekkürler.
1.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı