Bilgisayarım ev internetiyle Twitter'a ve bazı oyunlara bağlanmıyor

Makaleler
9
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Problemi ilk olarak eve gelip R6 oynamaya çalıştığımda fark ettim. Ne yaparsam yapayım R6 sunucularına bağlanamıyordum. LoL, BF2042, Steam, Ubisoft Connect, Epic Games vs. bağlantısında sıkıntı yoktu. Ubisoft Destek'in yardımcı adımlarını denedim. Port Forwarding, UPnP, modem sıfırlama, Windows Ağ Sıfırlama, host dosyası sıfırlama, Flush DNS denedim ancak yine de R6 sunucularına bağlanamadım. Ek olarak VPN denedim yine de bağlanamadım. İlginç yanı mobil internetimi paylaşsam da R6'ya bağlanamıyorum. Format atmayı bile denedim, Windows 11'den Windows 10'a geçtim. Doğrudan Microsoft sitesinden indirip Rufus'la yazdım yine de sunuculara bağlanmamakta ısrar etti oyun. Ayrıca oyunu silip tekrar yüklemeyi de denedim tabii ki.

Twitter mevzusu ise evdeki TUF B450 Plus Gaming anakartlı kasa dahil mobil cihazlar Twitter'a ev internetiyle bağlanabilirken benim laptop bağlanamıyor ancak bu sefer R6 mevzusundan farklı olarak kendi mobil internetimi paylaştığımda Twitter'a girebiliyorum.

Doğrudan modeme kablolu/kablosuz bağlantı denedim, router'a kablolu/kablosuz bağlantı denedim sorun aynı.

Laptop: Acer Predator Triton 300, Killer E2600 Ethernet Controller, Killer Wi-Fi 6 AX1650i Wireless Network Adapter, i7 10750H.

NOT: VPN olarak Kaspersky'ın Türkiye sunucusuna bağlandım.

Son düzenleme:
Problemi ilk olarak eve gelip R6 oynamaya çalıştığımda fark ettim. Ne yaparsam yapayım R6 sunucularına bağlanamıyordum. LoL, BF2042, Steam, Ubisoft Connect, Epic Games vs. bağlantısında sıkıntı yoktu. Ubisoft Destek'in yardımcı adımlarını denedim. Port Forwarding, UPnP, modem sıfırlama, Windows Ağ Sıfırlama, host dosyası sıfırlama, Flush DNS denedim ancak yine de R6 sunucularına bağlanamadım. Ek olarak VPN denedim yine de bağlanamadım. İlginç yanı mobil internetimi paylaşsam da R6'ya bağlanamıyorum. Format atmayı bile denedim, Windows 11'den Windows 10'a geçtim. Doğrudan Microsoft sitesinden indirip Rufus'la yazdım yine de sunuculara bağlanmamakta ısrar etti oyun. Ayrıca oyunu silip tekrar yüklemeyi de denedim tabii ki.

Twitter mevzusu ise evdeki TUF B450 Plus Gaming anakartlı kasa dahil mobil cihazlar Twitter'a ev internetiyle bağlanabilirken benim laptop bağlanamıyor ancak bu sefer R6 mevzusundan farklı olarak kendi mobil internetimi paylaştığımda Twitter'a girebiliyorum.

Doğrudan modeme kablolu/kablosuz bağlantı denedim, router'a kablolu/kablosuz bağlantı denedim sorun aynı.

Laptop: Acer Predator Triton 300, Killer E2600 Ethernet Controller, Killer Wi-Fi 6 AX1650i Wireless Network Adapter, i7 10750H.

NOT: VPN olarak Kaspersky'ın Türkiye sunucusuna bağlandım.
R6'da ban yeme olayı var mı? O yüzdeen erişemiyor olabilir misiniz o pc ile?

R6'da ban yeme olayı var mı? O yüzden erişemiyor olabilir misiniz o PC ile?
Sanmam. En son oyunu silerken hiçbir derdi tasası yoktu. Hile mile üçüncü parti trackerlar falan işim olmaz zaten. 1700 saatim var oyunda. Hem Twitter sorunu da var sadece benim PC'de.

Elinde iki adet HDD veya SSD varsa hiç kurmadığın bir bölüme kurup dener misin?
Taşınabilir HDD var bi’ tane ama kayıp. Bulursam ona kurar denerim. Bunu dışında laptopta tek SSD var ama onu ikiye bölüp D’de ve C’de denemiştim. Bu sayılmaz sanırım.

Taşınabilir HDD var bi' tane ama kayıp. Bulursam ona kurar denerim. Bunu dışında laptopta tek SSD var ama onu ikiye bölüp D'de ve C'de denemiştim. Bu sayılmaz sanırım.

Sayılmaz ama denemediğin şey kalmamış belki yanlışlıkla R6'dan ssd/hdd banı yemiş olabilirsin mesela Valorant'ta benim de eski SSD banlı ona yüklediğim zaman oyun direkt atıyor farklı SSD'de kurulu şu an. Ama Twitter meselesine bir şey diyemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı