Ev internetiyle Disney+ hesaba girilmiyor

Baran0141

Hectopat
Yer
Nordland
Netspeed kullanıcısıyım. Yasaklı sitelere VPN'siz girebiliyorum. Rahatsız olduğum konu şu. Disney+ hesabım var fakat ev internetiyle giriş yapamıyorum fakat mobil internetle sıkıntısız giriş yapabiliyorum. Bu durumu nasıl çözerim?

Türk Telekom Hız Testi, İnternet Hız Testi | TTnet bu linkten test yapıp sonucunu bana atar mısınız IP göstermeden.
test.JPG bu şekilde
CMD üzerinden flushdns yaparak sorunu çözdüm yardım edenlere teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Tarayıcı üzerinden Cloudflare ya da Google DNS ayarlamayı deneyin. @RZR

Netspeed'in kronik bir sorunu diyebilirim. Daha önceden Nvidia sürücü sitesinde benzer sorunları yaşıyordum. Desteğe yazdığımda çözmüşlerdi. Sonra tekrardan bozuldu. Şu an çalışıyor mu bilmiyorum. Farklı bir DNS kullanıyorum. Türk Telekom DNS'in engelleme gibi saçmalıkları olduğundan, mümkün olduğunda varsayılan DNS kullanmıyorum.

Şu anda Netspeed ile Disney+ arasında bir sorun var. Büyük ihtimalle CGNAT ile alakalı. Disney+, Netspeed IP'lerini VPN olarak görüyormuş.

Bu tür online servisler VPN ile kullanıma izin vermediği için de bağlantı sorunu oluyor. İki firmanın görüşüp arka planda güncelleme ile halletmesi gereken bir durum var. Muhtemelen yakında kalıcı bir çözüm gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı