Bilgisayarım hiçbir şekilde açılmıyor psu bozulmuş olabilir mi ?

Masaüstü Pilav

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün gece sorunsuz kullanıyordum. Sabah açtım hiçbir haraket olmadı arkadan power tuşlarını kabloları kontrol ettim düzelmiyor psu yansa koku falan alırım diye düşündüm. anakartı iyice temizledim işlemciyi söküp macunlayıp taktım ekran kartını söküp taktım uğraştım ama tık yok psu dışında başka birşey olmuş olabilir mi ? statik elektrik vardır dediler anlatılan şekilde boşaltmaya çalıştım olmadı yardımcı olur musunuz ? teşekkürler.

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, bundan 2 hafta önce bende sistem topladım 4 adet parça aldım. Eski sistemimi yeniledim. İlk gün sistemim gayet iyi çalışıyordu, ertesi gün pc durduk yere kapandı hayda ne oluyor bismillah daha yeni aldım dedim, meğerse Psu yavaştan arızalanmaya başlamış halbuki aldığım parçalar arasındaydı. İki gün sonrasında hiç açılmamaya başladı. Vatan'a götürdüm Psudan şüphelendiğimi söyledim aynısı ile değiştirttim orda denettirdim sonra pc açıldı. Sorun PSU da olabilir, basıyorum basıyorum açılmıyordu. Prizden 5 dakika çıkartıp ana fişi taktığımda açılıyor gibi olup fanlar bir saniye dönüp pc yine kapanıyordu. Eğer bu tarz bir şey ise bence kesin PSU. Sistem özelliklerim aşağıda yazıyor ve sorun çıkartan psu da oydu. Aynısı ile değiştirttim şimdi herşey harika.

teşekkürler bende hiçbir şekilde fanlar oynamıyo sanırım psu hepten gitti hafta sonu tanıdık bir bilgisayarcı arkadaşa götürücez başka bi psu takıp deneyelim bi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı