"Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin" ayarı ne kadar performans düşüklüğü yapar?

barangurkan12

Decapat
Selamünaleyküm. Eskiden 4 GB RAM kullanıyordum ve o sırada Windows performans seçeneklerinde en iyi performans ayarına almıştım. Sistemimi 12 GB RAM yaptım ve özetlersem 12 GB RAM i5-7200u GTX920MX bir sistem oldu. Şimdi bu ayarı " bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin" ayarına alacağım. Sizce çok abartı performans düşüklüğü olur mu? Yoksa hiç fark edemeyeceğim kadar mı bir etki olur? Bu durum hem oyun hem farklı işlemlerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aleykümselam. Ben RX580 Ryzen 5 3500X 16GB RAM kullanıyorum. En iyi görünüm için ayarladım. Ama belirtmemede fayda var. SSD kullanıyorum.

Bu ayar RAM in yanısıra (ve daha çok) ekran kartı kullanımını da etkiliyor. Ayrıca işlemci kullanımını da. En iyi performans seçeneğini seçmen daha iyi performans verecek kuşkusuz.

İki tarafda kaldım şimdi benim için asıl önemli olan aslında oyunlarda olan durum.

Bahsettiğin ayar Windows'un arayüz özelliklerini açıp kapatmaya yarar. En iyi görünümde arayüzde kasma hissetmiyorsan en iyi görünümde de kalabilir. Oyunlara hiçbir etkisi olmaz.
Bu ayar RAM in yanısıra (ve daha çok) ekran kartı kullanımını da etkiliyor. Ayrıca işlemci kullanımını da. En iyi performans seçeneğini seçmen daha iyi performans verecek kuşkusuz.

Bilen arkadaşlar daha iyi söyleyecektir fakat bugüne kadar hiçbir faydasını görmedim, Windows performansını etkiliyor sadece sanırım.

Bilgisayarınız çok kötü değilse hiçbir fark olmaz. Nasıl istiyorsanız öyle kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı