Bilgisayarım ilk açtıktan 5 dk. sonra yeniden başlıyor

Mücahid Çiçek

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başlıkta yazmış olduğum gibi bilgisayarım ilk açtıktan 5 dk. sonra yeniden başlıyor. 2 ay öncesinde fare ve klavye çalışmadığı için servise yolladım. Serviste anakart yanmış diye değiştirmişler. Anakart ECS-h61h2-mv. Servisten geldikten sonra bu yeniden başlama sorunu baş gösterdi. Tekrar servise yolladım. HDD yanmış demişler ama ben evden çalışır bir halde çıkarmıştım bilgisayarı herneyse HDD'de değişti ama nafile yine devam ediyor sorun. Nedeni ne olabilir? (Bilgisayar toplama değil Exper' in Action Serisinden i5 3470 'li bir PC) (Servisten geldiğinde win8 vardı ben 8.1 iso dosyasıyla formatladım)

İslemci fazla isiniyor olabilir veya power supply yetersiz kaliyo olabilir. Benim bildigim hdd veya anakart yanarsa windows ekranina gecmeniz mumkun degildir.

Arkadaşın dediği gibi PSU sorunlu olabilir ama ilk aldığımda sorun yoktu. Servise gitti geldi bu sorun başladı. Garanti bitmediği için kasaya dokunamıyorumda. RAM'ler de bir sorun olabilir mi acaba??

Exper'in yetkili servisini arayarak durumu belirtin. Yardımcı olmaları gerekir, eğer yardımcı olmazlarsa şikayetvar.com gibi sitelerde avazınız çıktığı kadar sesinizi duyurmaya çalışın en azından başkalarına yardımcı olabilirsiniz.
Sorunun ramlerden kaynaklandığını sanmıyorum. Bana kalırsa teknik servis elemanlarının bu konuda yetersiz olmasından kaynaklı. Exper'e bu durumu da şikayet etmenizi tavsiye ederim.

Sabit disk ile ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum. Bence power supply düşüktür. Diğer bir ihtimal fan çalışmıyordur ve dolayısıyla PC ısınıp kapanıyordur.
Bende de bu olay olmuştu. Fan çalışmıyormuş. Fanı değiştirdim. Sorun ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı