Bilgisayarım indirme yaparken kapanıyor

Dün gece bilgisayarımdan oyunu indirmeye başlattım, indirme işlemi %65 idi. PC'yi açık bıraktım uyudum. Sabah kalktığımda bilgisayar kapanmıştı, indirme işlemi ise %69'da... Yani ben uyuduktan kısa bir süre sonra bilgisayar kapanmış. Dünden önce de bilgisayar oyunu indirili bıraktım, sabah kalktığımda böyle bir sorun yoktu. Bilgisayar tüm gece açıktı ve indirme işlemini devam da ettirmişti. Ama 2 gün önce de böyle bir sorun yaşamıştım. Sabah kalktığımda kapalıydı bilgisayar. Şimdi yani bilgisayar 1 gün sabaha kadar çalışabiliyor, 1 gün sabaha kadar çalışamıyor mu? Sabahları da geceye kadar açık ama hiç kapanmıyor. Nedenini söyler misiniz? Çözümü nedir?

Dün gece bilgisayarımdan oyunu indirmeye başlattım indirme işlemi %65 idi PC'yi açık bıraktım uyudum. Sabah kalktığımda bilgisayar kapanmıştı indirme işlemi ise %69 da yani ben uyuduktan kısa bir süre sonra bilgisayar kapanmış. Dünden önce de bilgisayar oyunu indirili bıraktım sabah kalktığımda böyle bir sorun yoktu bilgisayar tüm gece açıktı ve indirme işlemini devam da ettirmişti ama 2 gün önce de böyle bir sorun yaşamıştım sabah kalktığımda kapalıydı bilgisayar. Şimdi yani bilgisayar 1 gün sabaha kadar çalışabiliyor 1 gün sabaha kadar çalışamıyor mu? Sabahları da geceye kadar açık ama hiç kapanmıyor. Nedenini söyler misiniz? Çözümü nedir?
Çok fazla mı ısınıyor?

Dün gece bilgisayarımdan oyunu indirmeye başlattım, indirme işlemi %65 idi. PC'yi açık bıraktım uyudum. Sabah kalktığımda bilgisayar kapanmıştı, indirme işlemi ise %69'da... Yani ben uyuduktan kısa bir süre sonra bilgisayar kapanmış. Dünden önce de bilgisayar oyunu indirili bıraktım, sabah kalktığımda böyle bir sorun yoktu. Bilgisayar tüm gece açıktı ve indirme işlemini devam da ettirmişti. Ama 2 gün önce de böyle bir sorun yaşamıştım. Sabah kalktığımda kapalıydı bilgisayar. Şimdi yani bilgisayar 1 gün sabaha kadar çalışabiliyor, 1 gün sabaha kadar çalışamıyor mu? Sabahları da geceye kadar açık ama hiç kapanmıyor. Nedenini söyler misiniz? Çözümü nedir?
Sıcaklık değerleriniz nedir ?

Bunun birçok ihtimali var.
•Elektrikler gitmiş olabilir.

•Bilgisayarınız çok ısınıyorsa dayanmamış olabilir.

•Evde yalnız yaşamıyorsanız başkası kapatmış olabilir.

•PSU ömrü bitmiş olabilir

•PSU yetersiz geliyor olabilir

Gibi olaylar olmuş olabilir.

•Bilgisayarınız çok ısınıyorsa dayanmamıs olabilir.
•Evde yalnız yaşamıyorsanız başkası kaptmış olabilir.

Ekleyeyim. PSU ömrü bitmiş olabilir. PSU yetersiz geliyor olabilir.

PSU ne? Artık sistem özelliklerinizi yazın yetti.

Nereden bakılıyor psuma 500 ya da 600 Watt olması gerekiyor tam hatırlamıyorum. E
Sistem özelliklerim RX 570, Ryzen 3 1200 AF 8 GB RAM.

•Bilgisayarınız çok ısınıyorsa dayanmamış olabilir.

•Evde yalnız yaşamıyorsanız başkası kapatmış olabilir.

•Psu ömrü bitmiş olabilir.

•Psu yetersiz geliyor olabilir.

Sıcaklığım PC boştayken 30 falan.
LoL tarzı oyunlarda oynarken 45 falan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı