Çözüldü Bilgisayarım kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bilgisayarı kapattıgımda tekrardan acılıyor lütfen birisi yardımcı olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa böyle bir hata ile karşılaştım. Güç seçeneklerinden AMD Ryzen olmayan herhangi bir planı seçip, hazırda bekletmeyi kapatıp tekrar dener misin?

İlk defa böyle bir hata ile karşılaştım. Güç seçeneklerinden AMD Ryzen olmayan herhangi bir planı seçip, hazırda bekletmeyi kapatıp tekrar dener misin?
deniyorum hemen

deniyorum hemen
[/QUOTE]
olmadı

Kasanın açma-kapama düğmesi takılmış veya bozulmuş olabilir. Power kablosunu söküp oraya tornavida ucu değdirerek açmaya çalışın ve daha sonra kapatın bakalım. BIOS ayarlarını sıfırlayın. Hiçbiri olmaz ise, Bütün elektrik bağlantılarını kesin BIOS pilini çıkarın ve 10 dakika sonra pilsiz olarak tekrar çalıştırıp deneyin. Bunlar net bilgiler değil ama, kendi deneyimlerimden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Yukarıda saydıklarım işe yaramaz ise BIOS güncellemesi yapmak veya mevcut sürümü baştan yüklemek çözüm olabilir. Temiz Windows kurulumu yapmak için müsaitseniz onu da deneyebilirsiniz. Sistem ne zamandır bu şekilde çalışıyor?

Virüs programı kullanıyormusun?Bir program buna sebebiyet veriyor.Eğer herhangi bir virüs programı kullanıyorsan kaldır ve yeniden dene.Benim başıma gelmişti aynısı,bu şekilde çözdüm.

Regedit: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ "PowerdownAfterShutdown" "1" yap
Olmazsa bunu dene HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power\HiberbootEnabled=0
Oda olmazsa CMD yönetici olarak çalıştır powercfg h off yap.

Kasanın açma-kapama düğmesi takılmış veya bozulmuş olabilir. Power kablosunu söküp oraya tornavida ucu değdirerek açmaya çalışın ve daha sonra kapatın bakalım. BIOS ayarlarını sıfırlayın. Hiçbiri olmaz ise, Bütün elektrik bağlantılarını kesin BIOS pilini çıkarın ve 10 dakika sonra pilsiz olarak tekrar çalıştırıp deneyin. Bunlar net bilgiler değil ama, kendi deneyimlerimden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Yukarıda saydıklarım işe yaramaz ise BIOS güncellemesi yapmak veya mevcut sürümü baştan yüklemek çözüm olabilir. Temiz Windows kurulumu yapmak için müsaitseniz onu da deneyebilirsiniz. Sistem ne zamandır bu şekilde çalışıyor?
güç düğmesi ile alakalı degildir bios güncelledikten sonra bu olay olmaya başladı bios tekrardan kurucam

arkadaşlar daha demin kapattım nasıl olduysa kapandı actım bu hatayı verdi %100 oldu ama pc kendine rest atmadı aynı ekran resimdeki gibi kaldı ben manuel olarak rest attım pc acıldı ama hata yoktu sonra tekrardan bilgisayarı kapatmayı denedim olmadı bu sorun nedir

Dosya Ekleri

• DSC_0064.JPG
    DSC_0064.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 42
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı