Bilgisayarım kapattıktan sonra 2 saat boyunca açılmıyor

t8codegeass

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kasamı yeni aldım.üzerinden bir hafta geçmedi fakat kasayı ilk açıp boot attığımda hiçbir sıkıntının olmadığını sanıp mutlu olmuştum. Lakin kapatıp 10 dakika sonra açmaya çalıştığımda açılmadığını fark ettim. Kasanın ışıkları yanıp bir anda söndü. Sonra bırakıp 3 saat sonra tekrar denediğimde açıldı. Bu olay her zaman oluyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Yazılımsal bir hata değil çünkü sistemde yeni bir şey yok. PSU diye düşünüyordum lakin sabahtan akşama kadar açık bıraktığım halde hiç kapanmadı. Acaba hata nerededir? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi sorun büyük ihtimalle PSU'da. Onun dışında evin içinde başka bir priz deneyebilirsiniz ama sorunun bundan kaynaklanacağını sanmıyorum. Başka bir PSU denemekte fayda var. O zaman da aynı sorun devam ederse anakart arızalanmış olabilir. Elektrik gidip geldi mi son zamanlarda? PSU iyi bir marka mı?

Dediğiniz gibi sorun büyük ihtimalle PSU'da. Onun dışında evin içinde başka bir priz deneyebilirsiniz ama sorunun bundan kaynaklanacağını sanmıyorum. Başka bir PSU denemekte fayda var. O zaman da aynı sorun devam ederse anakart arızalanmış olabilir. Elektrik gidip geldi mi son zamanlarda? PSU iyi bir marka mı?

PSU kötü bir marka olduğunu biliyorum laki zaten APU sistem lduğundan pek kafaya takmamıştım. Power Boost marka PSU.
PSU ile denemek isterdim ama elimde başka PSU yok garantiye yollasak yaparlar mı?

Power Boost pek önerilmeyen bir marka hocam, forumda da bayağı bir konu var Power Boost PSU yüzünden sorun yaşayan insanların açtığı. Garantiye yollasanız yaparlar bence, ama yine Powerboost PSU ile kullanmak ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Çin malı, kalitesiz ürünler. Sisteme zarar verebilir. Bütçeniz varsa farklı PSU'lara yönelmenizi öneririm.

Geri
Yukarı