Çözüldü Bilgisayarı kapattıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dağdeviren

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı dün gece uykum geldiği için kapatmıştım, sabah uyandığımda güç düğmesine bassamda bir tepki alamadım yalnızca ara sıra 2 saniyeliğine fanlar yavaşça dönüyor ve duruyor. Sorun nedir? Yardm ederseniz sevinirim.

Çözüm
Benim bilgime göre sorun %90 PSU %10 anakart bu sorunlara PSU değişimi sonrası çözülmüş oluyor. PSU anakarta gereken gücü veremiyor. Bozulmuş.
PSU değişimi yaptıkdan sonra bizi de buradan bilgilendirirsin.

Tabii bundan önce benzer olaylar yaşıyordum ama önemsizdi, bir kere bastığımda açılmıyordu bilgisayar ikinci kere bastığımda açılıyordu. Ama şu an PSU da ne yanık kokusu var ne başka bir şey. Bana yardımcı olduğun icin teşekkür ederim yeni bir PSU alacağım.

Benim bilgime göre sorun %90 PSU %10 anakart bu sorunlara PSU değişimi sonrası çözülmüş oluyor. PSU anakarta gereken gücü veremiyor. Bozulmuş.
PSU değişimi yaptıkdan sonra bizi de buradan bilgilendirirsin.

Merhaba PSU değiştikten sonra bilgisayarım sorunsuz çalıştı sorunumu çözdüğün için teşekkürler 🙂
Anakartın modeli ne. Üzerinde EZ Debug LED'leri var mı hatayı gösteren? Sorun PSU'da gibi gözüküyor.
PSU modeli nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Güç kablolarını sök yeniden tak. Sonra çalıştırmayı dene.
2. Fişi çek BIOS pilini sök 10-15 sn sonra pili geri takıp fişi takıp çalıştırmayı dene.
3. RAM'lerı söküp tek tek takıp dene.

Bu işlemlerden sonra da olmazsa. Sorun %90 PSU sorunludur.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Güç kablolarını sök yeniden tak. Sonra çalıştırmayı dene.
2. Fişi çek BIOS pilini sök 10-15 sn sonra pili geri takıp fişi takıp çalıştırmayı dene.
3. RAM'lerı söküp tek tek takıp dene.

Bu işlemlerden sonra da olmazsa. Sorun %90 PSU sorunludur.
Hepsini denedim yine aynı sorun sadece 1-2 saniyeliğine hareket ediyor fanlar

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı