Bilgisayarım kontrol edildi

Savia

Kilopat
Makaleler
1
Bugün GTA V Online oynarken bir dakikalığına içeriye gidip gelmem gerekti ve geldiğimde, biri resmen GTA V Online profilime bakıyordu. Önce "herhalde oda sahibinin gözünden falan görüyoruzdur" diye düşündüm ve seri seri ESC tuşuna bastım, bir saniye durakladı oyun ve alta indi. Anında bilgisayarı yeniden başlattım ve avast ile taradım, virüs bulmadı ama hala şüpheliyim. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Sanırım Darkcomet RAT yediniz. Yakın zamanda '.exe' dosyası gibi bişey indirdiniz mi ? Kurtulmanın tek yolu format, eğer buysa. Teamviewer açık olabilir mi ?

Sanırım Darkcomet RAT yediniz. Yakın zamanda '.exe' dosyası gibi bişey indirdiniz mi ? Kurtulmanın tek yolu format, eğer buysa. Teamviewer açık olabilir mi ?
Tv açıktı sanırım ama ID'mi ve şifremi kimseye vermemiştim. Zemana antilogger yükledim şimdilik HDD'yi zaten yakın zamanda değiştireceğim diye. Sadece photoscape ve utorrent indirdim son birkaç gündür.

Başıma dört sene önce böyle birşey gelmişti. O zamanlar keylogger meşhur idi. Bizzat ben kaç kişiye attım hatırlamıyorum bile. Bu aralar sayısı bir hayli azaldı. :LOL:

Temiz bir format atın. Bilgisayarınızda ki kişisel bilgileriniz çalınmasın. Virüs taraması ile olmaz o işler.

Başıma dört sene önce böyle birşey gelmişti. O zamanlar keylogger meşhur idi. Bizzat ben kaç kişiye attım hatırlamıyorum bile. Bu aralar sayısı bir hayli azaldı. :LOL:

Temiz bir format atın. Bilgisayarınızda ki kişisel bilgileriniz çalınmasın. Virüs taraması ile olmaz o işler.
Hocam GTA V yüklü olmasa yazmadan atardım formatı ama tekrar 59 GB indirmek... :D ölüm gibi. Başka çözüm bulmaya çalışıyorum, hiç olmadı HDD'yi kökten değiştireceğim (rat yedim diye değil bazı sıkıntılar var ses vb.).

Gta5 i baştan indirmenize gerek yok steamden oyunun dosyalarını yedekleyip o yedeği de harici diske taşıyıp format sonrası tekrar yerine koyarak kullanabilirsiniz.

Bugün GTA V Online oynarken bir dakikalığına içeriye gidip gelmem gerekti ve geldiğimde, biri resmen GTA V Online profilime bakıyordu. Önce "herhalde oda sahibinin gözünden falan görüyoruzdur" diye düşündüm ve seri seri ESC tuşuna bastım, bir saniye durakladı oyun ve alta indi. Anında bilgisayarı yeniden başlattım ve avast ile taradım, virüs bulmadı ama hala şüpheliyim. Ne yapabilirim?

Sisteminizi antimalware ve combofix ile taratın tüm zararlı yazılımlardan kurtulursunuz. Ayrıca sisteminiz iyise kaspersky internet security kullanmanızı tavsiye ederim.

Sisteminizi antimalware ve combofix ile taratın tüm zararlı yazılımlardan kurtulursunuz. Ayrıca sisteminiz iyise kaspersky internet security kullanmanızı tavsiye ederim.
En son combofix win8.1'i desteklemiyordu. Antimalware deneyeceğim teşekkür ederim ve avast kullanıyorum şuan kaspersky'a göre daha iyi diyorlardı.
Güncelleme: antimalware da bir şey bulamadı. Sanırım GTA'yı yedekleyip format atacağım ama virüs GTA'ya kadar gittiyse diye bir şüphe var içimde.

Son düzenleme:
Dedikleri gibi kellogır (yazamıyorum :D) yemiş olabilirsiniz bütün bilgilerinizi öğrenebilirler GTA V' de bastığın tuşa kadar combofix kullan windows 8.1 galiba seninki yukarda belirtmissin ozaman güzel bir format attır. Ben olsam paraya kıyar harici disk alırdım gta' yı onun içine atardım tekrar indirmezdim GTA V' i format atıktan sonra zaten kalkıcaktır kellogır.

Dedikleri gibi kellogır (yazamıyorum :D) yemiş olabilirsiniz bütün bilgilerinizi öğrenebilirler GTA V' de bastığın tuşa kadar combofix kullan windows 8.1 galiba seninki yukarda belirtmissin ozaman güzel bir format attır. Ben olsam paraya kıyar harici disk alırdım gta' yı onun içine atardım tekrar indirmezdim GTA V' i format atıktan sonra zaten kalkıcaktır kellogır.
Keylogger hocam :D harici HDD'im var zaten filmler için kullandığım, ona yedekliyorum şuan cs:go ve gta'yı. HDD'yi değiştirene kadar sorun çıkmaz umarım. sürekli uğraşmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı