Bilgisayarım kontrol ediliyor

kimsh

Picopat
Daha fazla  
Selam. Steam oyun oynarken bir anda mouse kendi kendine harekt etmeye başladı ve oyundan çiktim. Masaüstünde de farem harekt ediyor. Sağ tıklayıp yeni bir klöser oluşturmaya çalıştı. Bende o an alt F4 basarak PC kapatim sonra PC int bağlantısını kestim. Sonra Kaspersky virüs taramasını yaptım ve temiz çıktı. Steam hesabı paylaşımliydi. İnt baglamadim. Bir şey olur mu? PC içinde önemli bilgilerim var. Fotoğraflar vb. O yüzden format atamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Steam oyun oynarken bir anda mouse kendi kendine harekt etmeye başladı ve oyundan çiktim. Masaüstünde de farem harekt ediyor. Sağ tıklayıp yeni bir klöser oluşturmaya çalıştı. Bende o an alt F4 basarak PC kapatim sonra PC int bağlantısını kestim. Sonra Kaspersky virüs taramasını yaptım ve temiz çıktı. Steam hesabı paylaşımliydi. İnt baglamadim. Bir şey olur mu? PC içinde önemli bilgilerim var. Fotoğraflar vb. O yüzden format atamam.
Her virüs av programları ile tespit edilecek diye bir kural yok hocam. İşletim sisteminizin de kendi iradesi olmadığına göre, sağ tıklama eylemini gerçekleştirip kendi kendine klasör açamaz yani.

Remote play açık olabilir, kontrol ettiniz mi? Eğer kapalıysa Autoruns, Process Explorer gibi programların yardımıyla çalışan işlemleri kontrol edin. Ayrıca ESET'in araçlar kısmında çalışan işlemler ve ağ bağlantıları bölümü var, eğer yükleyebilirseniz şüpheli gördüğünüz programı oradan silmeyi deneyin.

Son düzenleme:
Başka bir bilgisayardan flash belleğe HitmanPro, Malwarebytes, Norton yükleyip bilgisayara aktarın ve tam tarama yapın. Son zamanlarda şüpheli bir dosya indirdiniz mi veya şüpheli bir siteye?

Remote play hiç kontrol etmedim.

Remote play açık olabilir, kontrol ettiniz mi? Eğer kapalıysa Autoruns, process Explorer gibi programların yardımıyla çalışan işlemleri kontrol edin. Ayrıca ESET'in araçlar kısmında çalışan işlemler ve ağ bağlantıları bölümü var, eğer yükleyebilirseniz şüpheli gördüğünüz programı oradan silmeyi deneyin.

Başka bir bilgisayardan flash belleğe HitmanPro, Malwarebytes, Norton yükleyip bilgisayara aktarın ve tam tarama yapın. Son zamanlarda şüpheli bir dosya indirdiniz mi veya şüpheli bir siteye?

5 gündür falan hiçbir program yüklemedim.

Durumu daha da açıklayayım. Bilgisayarı sabah açtığımda 1-2 saat pes oynamıştım. Oyundan çıkıp Steam açmıştım Mafia oyunana girmiştim ve oyunu açtım 5 dk oynadım bu olaylar oldu.

Steam Remote Play kaynaklı olabilir. Remote Play kapalıysa alttaki rehberi uygulayın:

Yeni konular

Geri
Yukarı