Bilgisayarım Neden Bu Kadar Sıcak ?

Fanlarda sorun olduğunu söylüyorsunuz, sorunu kendiniz biliyorsunuz zaten :)[/Q[/QU
Peki ben nasıl tamir edebilirimbu fanları? fanlar varken bilgisayar 10 dakika içinde kapanıyor fanlar yokken daha uzun sürüyor bir de benim bilgisayarım sıcak bir odada gece biraz daha serin oluyor diye o zaman açıyorum ama fanlar varken kapanıyor en azından. Fanlar yokken gece rahat rahat işlerimi halledebiliyorum.

İşlemciniz yük altındayken mi yoksa boş halinde mi bu kadar sıcak? Açık proğram veya oyunlar var mı? Birde bu sorun ne zaman başladı ve ne kadar süredir devam ediyor.
Yeni başladı video falan izlerken facebook da falan sıcak hiçbir şey yapmazsam o zaman 50 dereceye falan düşüyor.

Termal macunu az yada fazla sürmüş olabilirsiniz kontrol edin.
Ben yapmadım bir bilgisiyarcıya yaptırdım.

Fanlar yokken derken neyi kastediyorsunuz ? Pc'yi fansız çalıştırıyorum demeyin. Fanlarınız çalışıyor mu ?
Kasa kapağında 2 fanım var onları kastediyorum.Kasamda 1 arka psu fanı 1 işlemci birde ekran fanı var şu anda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı