Çözüldü Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
2x Kingston 16gb D4 3200 Rgb Cl16
SSD veya HDD modeli
KIOXIA PCIe M2 1TB EXCERIA G2 NVMe 3D 2100/1700
Ekran kartı
Sapphire PULSE Radeon RX 6600
Anakart
Gıgabyte B550M DS3H 4000MHZ
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhabalar. Bir hafta herhangi bir oyuna girdiğimde bilgisayarım aniden çökmeye veya mavi ekran almaya başladı. Bu sorun sadece oyun oynarken değil, hatta Discord kullanırkende ara sıra meydana geliyor. Discord aniden kendini yeniden başlatıyor. Örneğin, Valorant oynarken oyun aniden kapanıp tekrar açılıyor veya bilgisayar mavi ekran veriyor ve kendini yeniden başlatıyor. Bu sorunu çözmek için bazı şeyler denedim. Öncelikle XMP'yi devre dışı bıraktım ancak sorun düzelmedi. Ardından RAM frekansını 3000MHz'e ayarladım, ama yine de sorun devam ediyor. Yani, bu sorunu çözmedim Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam öncelikle mavi ekran geldiğinde verdiği hata kodunu paylaşır mısınız SSD sağlığı ile problem olacağını sanmıyorum hızı düşük olurdu veya direk bozulurdu önerim temiz bir Windows kurup tekrar denemeniz hocam.
Selam öncelikle mavi ekran geldiğinde verdiği hata kodunu paylaşır mısınız SSD sağlığı ile problem olacağını sanmıyorum hızı düşük olurdu veya direk bozulurdu önerim temiz bir Windows kurup tekrar denemeniz hocam.

Çözüm
Selam mavi ekran hatası aldığım zaman bakıp atacağım.

Bu hatayı veriyor mavi ekran yediği zaman.

Dosya Ekleri

• IMG_0992.PNG
    IMG_0992.PNG
    914,9 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Hocam kurduğunuz program virüslü olabilir veya Windows dosyalarını bozacak şekilde olabilirç sürücü güncellemeleri ile alakalı olabilir veya yanlış sürücü yüklemiş iseniz örneğin (Driver Booster) antivirüs ile PC taratır mısınız? Veya sürücü kontrollerini bir gözden geçirin ama sizin yerinizde olsam temiz bir Windows kurulumu yapardım.

Teşekkürler bakacağım şimdi.

Sonuç böyle.

Tekrardan merhaba format attım düzeldi yardımlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_113.png
    Screenshot_113.png
    114,5 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı