Bilgisayarım uykudayken kendiliğinden açılıyor

decoupler

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 3000 MHz cl16
SSD veya HDD modeli
Corsair mp510 480 gb ve seagate 1tb hdd
Ekran kartı
gtx1660
Anakart
Gigabyte B450m S2h
İşlemci
Ryzen 5 1600
Herkese merhaba.

Bilgisayarımı uzun bir süredir arada kapatarak ama çoğu zaman uykuya alarak kullanıyorum. 2 yıldır bilgisayarım uykudayken kendiliğinden açılıp duruyor ve ben de direkt uykuya aldıktan sonra güç kaynağının şalterini kapatıp açılmasını engelliyordum ancak son 1 haftadır işin ayarı kaçtı. PC'yi uykuya aldıktan 30 saniye geçmeden tekrar açılıyor. Bu sadece benim manuel olarak uykuya almamla ilgisi de yok kendisi de uykuya girince direkt uyanıyor. İnternette gördüğüm her şeyi denedim CMD'ye yazmadığım komut kalmadı. Klavye, mouse çıkardım. Karma uykuyu kapadım. Hiçbiri çözüm olmadı. Bununla ilgili açılan en yeni konu da 2020 yılına ait olduğu için bir konu açmak istedim. Sorunun neden kaynaklandığını bilen varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Sanırım BIOS'da ERP ayarlarından yapılabiliyor. S5 seçeneği hem uykudayken hem de PC kapalıyken tüm usbi ana kart donanımları ve pci-e kartlarının enerjisini keserek hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de uykudan sadece kasadaki güç tuşuna basarak bilgisayarı uyandırabiliyorsunuz. Denemenizde fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağ kablosu takılı mı? Güç ayarlarından planı düzenlerken ağ bağdaştırıcısının otomatik uyandırmasını kapatmak gerekebilir.
evet takılı ve çıkartınca kendiliğinden açılmadı. uyandırıp kabloyu takıp tekrar uykuya alınca tekrar çalıştı sanırım sorun bundan kaynaklı ancak dediğiniz ağ bağdaştırıcısını bulamadım nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz ?

Sanırım BIOS'da ERP ayarlarından yapılabiliyor. S5 seçeneği hem uykudayken hem de PC kapalıyken tüm usbi ana kart donanımları ve pci-e kartlarının enerjisini keserek hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de uykudan sadece kasadaki güç tuşuna basarak bilgisayarı uyandırabiliyorsunuz. Denemenizde fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
kasa kapalı yerde ve klavyeye dokunarak açmak kolayıma geliyor ondan dolayı da tercih ediyorum biraz

evet takılı ve çıkartınca kendiliğinden açılmadı. uyandırıp kabloyu takıp tekrar uykuya alınca tekrar çalıştı sanırım sorun bundan kaynaklı ancak dediğiniz ağ bağdaştırıcısını bulamadım nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz ?

kasa kapalı yerde ve klavyeye dokunarak açmak kolayıma geliyor ondan dolayı da tercih ediyorum biraz

Burada anlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı