Bilgisayarım uzaktan kontrol ediliyor

HalseyWtr

Centipat
Merhaba arkadaşlar,
Bugün an itibari ile bilgisayarıma virüs girdi ve internetini kapattım. Şu an farklı bir cihazdan yazıyorum. Otomatik olarak özel dosyalarımı açtı ve oturumu otomatik kapatıp duruyordu. Mouse istemim dışında oynuyordu. Instagram hesabıma da giriş yapamıyorum, şifrem değişmiş. Bilgisayarımda kayıtlı Trendyol kart bilgilerim, e-Devlet şifrem vs hepsi kayıtlıydı. Görev yöneticisine girdiğimde yabancı bir isim sadece Windows güncelleştirmeleri ile alakalı bir program çalışıyordu. Şu an nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAT bulaşmış büyük ihtimal ve sistemde etkin olarak çalışıyor. Kaspersky Rescue disk ile tarama yapın.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün an itibari ile bilgisayarıma virüs girdi ve internetini kapattım. Şu an farklı bir cihazdan yazıyorum. Otomatik olarak özel dosyalarımı açtı ve oturumu otomatik kapatıp duruyordu. Mouse istemim dışında oynuyordu. Instagram hesabıma da giriş yapamıyorum, şifrem değişmiş. Bilgisayarımda kayıtlı Trendyol kart bilgilerim, e-Devlet şifrem vs hepsi kayıtlıydı. Görev yöneticisine girdiğimde yabancı bir isim sadece Windows güncelleştirmeleri ile alakalı bir program çalışıyordu. Şu an nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Cihazı güvenli modda başlatım virüsü silmeyi deneyebilirsiniz, ya da direkt başka PC'den USB oluşturup temiz kurulum yapın.

Merhaba arkadaşlar,
Hocam nasıl oldu anlatabilir misiniz?

Kartın ve sifrelerin calınmıştır büyük ihtimall.
Degistirebildiklerini degistir.
Güvenli moda baslat ve güvenli moda Kaspersky indir veya virüsü sil

Hocam nasıl oldu anlatabilir misiniz?
Hiç bir şey hatırlamıyorum kahvemi almaya gittim ve 20 dakika oyalandım geri döndüğümde mouse oynuyor ben alınca oturum kapatılıyordu.

Arkadaşlar an itibari ile bilgisayarıma format attım ama bir hata yaptım sanırım boş bir USB'yi alıp bilgisayarın internetini kapatıp virüslü bilgisayardaki format dosyalarını usbye atıp format attım. Format başaralı oldu yine de bir sorun olur mu?
RAT bulaşmış büyük ihtimal ve sistemde etkin olarak çalışıyor. Kaspersky Rescue disk ile tarama yapın.

Ayrıca bir şeye şaşırdım telefonuma da mı virüs bulaştı android bir telefondan girmeme rağmen neden Konu yazımda Windows 10 ve Opera gözüküyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı