Çözüldü Bilgisayarıma Anket Sonrası Virüs Girdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

The GhostKiller

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni PC aldım ve birkaç uygulama indirirken yanlışlıkla virüs indirmiş olmalıyım. En son Far Cry Primal'ı kuruyordum, next next yaparken karşıma bir anket çıktı, doldurdum. Ertesi sabah uyanınca anladım olayı. Bilgisayara girdim 7 tane kısayol oluşturulmuş farklı uygulamalardan.
Bilgisayara yeni başladım, fazla anlamadığım için sizlere sorayım dedim. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğin uygulamayı Revo Uninstaller ile kaldır. Sonra Denetim masasında adını sanını bilmediğin yazılımları kaldır.

Orijinal Far Cry Primal'ı next next yaparak kuruyordunuz. Anlıyorum.

Derdiniz nedir acaba? Cümlenin ötesindeki anlamı idrak edemiyor musunuz? Oyun başka türlü nasıl kurulur açıklar mısınız? :)
Var öyleleri, var. Soruna gelirsek yeni Windows 10 kurduysan temiz orijinal Windows 10 kur. Değilse
Antivirüs yazılımı yükle ful tarama yap.

Yukarıda dediğim gibi PC yeni alındı, şuan Win10 deneme sürümü kurulu.

Oyun başka türlü nasıl kurulur açıklar mısınız? :)
Amacım kimseyi savunmak değil, ama mesela Steam'den aldığınız bir oyunu siz bir işlem yapmadan Steam'in kendisi kuruyor zaten. Böylece next next olmadan tek tıkla oyunu kurmuş oluyorsunuz aslında. Ondan dolayı bir yanlış anlaşılma olmuş. uPlay'i kullanmadığım için o platformda kurulum nasıl oluyor bilmiyorum tabii.
Sonuçta sorununuz çözülmüş, önemli olan da o :)

Next next next yaparken ordaki seçeneklere dikkatli bakılırsa bu sorunlar yaşanmaz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı