Çözüldü Bilgisayarıma hacker girdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, bugün indirdiğim bir program sonucu bilgisayarıma hacker girdi. Bilgisayarım kendini yeniden başlattı ve şu an açılmıyor, interneti kapatıp denedim olmuyor. Bilgisayara format atmak için flash bellek taktım ve BIOS'a girdim fakat 64 Bit'i seçtikten sonra yükleme yerinde kalıyor devamı gelmiyor. Ne yapmam lazım? Ne olur yardım edin.

Çözüm
Abartmışınız ha... USB'de sorunlu olabilir, arkadaş sabırsız olabilir, ISO bozuk olabilir. Ne kadar beklediniz?
Merhaba, bugün indirdiğim bir program sonucu bilgisayarıma hacker girdi. Bilgisayarım kendini yeniden başlattı ve şu an açılmıyor, interneti kapatıp denedim olmuyor. Bilgisayara format atmak için flash bellek taktım ve BIOS'a girdim fakat 64 Bit'i seçtikten sonra yükleme yerinde kalıyor devamı gelmiyor. Ne yapmam lazım? Ne olur yardım edin.

Yükleme yerinde kalıyor derken? Fotoğraf atma şansınız var mı?

Bana zararlı bulaşmasından ziyade disk ömrünü doldurmuş veya kurmayı amaçladığı şey diskin fişini çekmiş gibi geldi. Zararlılar, biyolojik virüsler gibidir, öyle davranmaları gerekir. En azından güncel zararlılar bu şekilde. O kadar uğraşıp sızmayı başaran bir zararlı sistemi bu şekilde kullanılamaz hale getirince yazan kişinin eline ne geçecek? Ortada fidye istenen bir durum da yok.

Yani zararlının amacına ulaşması için sistemin işleyebilir olması gerekli. Bugün bir zombi PC, fişi çekilmiş ve bağlantısı olmayan bir PC'den daha değerli.

O sebeple bana daha çok diskte donanımsal bir sorun var gibi geldi. Veyahut Ransomware indirmiş olabilirsiniz, bu da diskin şifrelenme esnasında yanıt verememesine sebep olmuş olabilir. Bazı kontrolcüler Firmware alanında sorun yaratabiliyor, SATAFIRM S11 gibi hataların kaynağı olabiliyor. Şifrelenme sırasında da buna benzer bir durum olmuş olabilir. BIOS'a gidip disk adının okunup okunmadığını kontrol edip diske sağlık testi yapın kurulum ekranından. En azından sorunun kaynağını tespit edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı