Bilgisayarıma kripto para virüsü bulaşmış olabilir mi?

TRVDehşeti

Hectopat

Bugün böyle bir konu açtım. Hiçbir çözüm yolu bulamadım tabii ne kadar araştırsam da. CTRL+alt+del yaptıktan sonra Görev Yöneticisi'ni açıp bir şeyler deniyordum. İşlemler bölümünde ne işe yaradığını bilmediğim birkaç şeyi Google'da aratmaya karar verdim. "icacls.exe" adında bir şey gözüme takıldı hemen arattım. Kripto para virüsü olduğu yazıyordu. Ama aynı şekilde işletim sisteminin bir parçası ve zararlı olmadığına dair bir konu da gördüm. Bahsettiğim konu:

Eğer virüsse bundan nasıl kurtulabilirim? Bu arada şu anda Görev Yöneticisi hâlâ açık ve işlemler bölümünde o programı göremiyorum. Sadece bir kez gördüm sonra kayboldu (sadece Görev Yöneticisi'ni kullanabiliyorum bilgisayarda. Görev çubuğundan vs. herhangi bir şey açmak istediğimde birkaç saniyeliğine donuyor ve tekrar Windows gezgin hatasını alıyorum. Kapatıp açmayı denediğim zaman da aşırı derecede yavaş açılıyor bilgisayar. N'olur kurtarın beni bu illetten :D. İlk defa virüs bulaşıyor bilgisayarıma hiç başıma gelmedi. Yardımcı olabilecek olanları bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-16-00-06-26-17_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-08-16-00-06-26-17_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 57

Bugün böyle bir konu açtım. Hiçbir çözüm yolu bulamadım tabii ne kadar araştırsam da. CTRL+alt+del yaptıktan sonra Görev Yöneticisi'ni açıp bir şeyler deniyordum. İşlemler bölümünde ne işe yaradığını bilmediğim birkaç şeyi Google'da aratmaya karar verdim. "icacls.exe" adında bir şey gözüme takıldı hemen arattım. Kripto para virüsü olduğu yazıyordu. Ama aynı şekilde işletim sisteminin bir parçası ve zararlı olmadığına dair bir konu da gördüm. Bahsettiğim konu:

Eğer virüsse bundan nasıl kurtulabilirim? Bu arada şu anda Görev Yöneticisi hâlâ açık ve işlemler bölümünde o programı göremiyorum. Sadece bir kez gördüm sonra kayboldu (sadece Görev Yöneticisi'ni kullanabiliyorum bilgisayarda. Görev çubuğundan vs. herhangi bir şey açmak istediğimde birkaç saniyeliğine donuyor ve tekrar Windows gezgin hatasını alıyorum. Kapatıp açmayı denediğim zaman da aşırı derecede yavaş açılıyor bilgisayar. N'olur kurtarın beni bu illetten :D. İlk defa virüs bulaşıyor bilgisayarıma hiç başıma gelmedi. Yardımcı olabilecek olanları bekliyorum.

Malwarebytes ile tarattırın. Virüsü kaldırıp balkondan aşağıya atar :D
Eski bir abimizin dediği gibi avuvak yapar ona :D

Bu rehberi uygulamanızı öneririm.

Malwarebytes ile tarattırın. Virüsü kaldırıp balkondan aşağıya atar :D
Eski bir abimizin dediği gibi avuvak yapar ona :D
Bundan önce açtığım konuyu da tamamen okudunuz mu bilmiyorum ama bilgisayarı kullanamıyorum şu an. Tek yapabildiğim 10 dakika açılmasını bekledikten sonra CTRL+alt+del ile görev yöneticisini açıp birkaç şey yapabilmek. Onları da rahat yapamıyorum hatta gezgin durduruldu hatası yüzünden. Dakika başı dibimde bitiyor lanet şey. Keşke rahat kullanabilsem 50 kere indirip taratmıştım şu an :D

öncelikle merhaba bir dosyayı indirdikten sonra virüs totale yükleyin orda virüsse 5 6 anti virüs uyarı verir 1 anti virüs uyarı verirse pek takmanıza gerek yok sizin sorununuz için anlamanın bir kaç yolu var bildiğim kadarıyla eğer işlemci ram kullanımınız hiç bir şey açmadığınızda çok fazla oluyorsa virüs olabilir ama siz her ne olursa olsun eset ani virüs indirip bilgisayarına ful tarama yap
İşlemci ve RAM kullanımı boşta olması gerektiği değerlerde. GPU kullanımını göremiyorum malum Windows 7 var. Kripto para virüsü ve mining virüsü tamamen aynı türden virüsler mi? Eğer öyle ise kaynak kullanımlarımın çok daha yüksek olması gerekir öyle değil mi? İşlemci kullanımı %10'u geçmiyor çünkü.

Herhangi bir TRC-20 cüzdan adresi kopyalayıp yapıştırsanıza ikisi de aynı mı anlaşılır o şekilde.
Anlayamadım tam olarak ne dediğinizi. Neyi nereye kopyalayıp yapıştırmam gerek? İlk defa böyle bir konuyla yüzyüze geliyorum cahilliğime verin :D.

Bundan önce açtığım konuyu da tamamen okudunuz mu bilmiyorum ama bilgisayarı kullanamıyorum şu an. Tek yapabildiğim 10 dakika açılmasını bekledikten sonra CTRL+alt+del ile Görev Yöneticisi'ni açıp birkaç şey yapabilmek. Onları da rahat yapamıyorum hatta gezgin durduruldu hatası yüzünden. Dakika başı dibimde bitiyor lanet şey. Keşke rahat kullanabilsem 50 kere indirip taratmıştım şu an :D

İşlemci ve RAM kullanımı boşta olması gerektiği değerlerde. GPU kullanımını göremiyorum malum Windows 7 var. Kripto para virüsü ve mining virüsü tamamen aynı türden virüsler mi? Eğer öyle ise kaynak kullanımlarımın çok daha yüksek olması gerekir öyle değil mi? İşlemci kullanımı %10'u geçmiyor çünkü.

Sanırım sistem dosyalarında bozulmus. En iyi çare format atmak olacaktır. Önemli dosyaların yoksa hiç bekleme format at. Kolay gelsin...

Bundan önce açtığım konuyu da tamamen okudunuz mu bilmiyorum ama bilgisayarı kullanamıyorum şu an. Tek yapabildiğim 10 dakika açılmasını bekledikten sonra CTRL+alt+del ile Görev Yöneticisi'ni açıp birkaç şey yapabilmek. Onları da rahat yapamıyorum hatta gezgin durduruldu hatası yüzünden. Dakika başı dibimde bitiyor lanet şey. Keşke rahat kullanabilsem 50 kere indirip taratmıştım şu an :D

Anlayamadım tam olarak ne dediğinizi. Neyi nereye kopyalayıp yapıştırmam gerek? İlk defa böyle bir konuyla yüz yüze geliyorum cahilliğime verin :D.

Bildiğim kadarıyla öyle.

Format atın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı