Bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir mi?

jameshhetfield

Hectopat
Daha fazla  
Benim laptopumda sistemle birlikte kurulu olarak Norton Security adlı anti virüs geliyordu, deneme süresi bitince de kaldırıyordum. Uzun süredir sıfırlamamıştım bilgisayarımı. Sıfırladım. Bilgisayar açılınca baktım Norton gelmiş sıfırladığımdan dolayı. Norton'a dokunmadım, Microsoft Edge'den Google Chrome indirmek oldu ilk işim. İndirdim, set up'ı açtım, Google açıldı. Google açılır açılmaz bir pop-up çıktı karşıma. Site adı şuydu: Site. Director. Symantec.com. Google bu siteyi açmadı, gizlilik hatası verdi, tehlikeli olabilir yazıyordu ekranda. Ayrıca çoğu forumlarda bu pop-up'ın virüsten kaynaklı olduğu yazıyordu. Ben de şüphelenip Kaspersky indirdim 90 günlük ürün kodunu kullanarak. Kaspersky indirirken Norton'u da sildim. Bilgisayarı yeniden başlattım. Baktığımda herhangi bir Norton uygulaması yoktu, yani tamamen silinmişti. Kaspersky ile tarama yaptım virüs yok dedi.
Tekrar yeniden başlattığımda masaüstünde Norton Security scan diye bir uygulama belirdi. Denetim Masası'ndan kaldırmaya gittim. Symantec.com diye bir siteden indirilmiş yanlış hatırlamıyorsam ama ben öyle bir siteye giriş yapmadım. Neyse onu da kaldırdım Denetim Masası'ndan ama Kaspersky virüs yok dedi tekrar. Emin olamadım, buraya yazayım dedim çünkü internette araştırma yapınca gördüm ki site director Symantec pop Up'ı çıkması bir adware kaynaklı virüs mü neymiş (çok bilgili değilim kusura bakmayın). Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yok bilgisayarını sıfırladığında kurulan Norton arka planda adware yüklemiş. Bu yüzden norton çoğu kullanıcılar tarafından sevilmez ancak bazı bilgisayar satan firmalar sisteme ek olarak norton lisansı verirler, ucuzluktan mıdır bilmem ama oldukça gereksiz.

Sorun yok bilgisayarını sıfırladığında kurulan Norton arka planda adware yüklemiş. Bu yüzden norton çoğu kullanıcılar tarafından sevilmez ancak bazı bilgisayar satan firmalar sisteme ek olarak norton lisansı verirler, ucuzluktan mıdır bilmem ama oldukça gereksiz.
Norton para ödüyor indirmeleri için.

Tamam o zaman sıkıntı yoksa. Teşekkürler.

Şaşkınlıkla okudum konuyu. Virüs gibi davranan antivirüs programı mı olur yahu? Norton iyice saçmalamış.

İçin rahat etmediyse Malwarebytes ile taratabilirsin genelde yakalıyor reklam virüslerini.

Geri
Yukarı