Bilgisayarıma taktığım anakartlar bozuluyor neden?

SedatCaki

Hectopat
Sistemimde MSI H310M anakart vardı i3-9100F ile aksam sorunsuz açtım. Bir format USB'si ayarladim ardindan yeni aldigim Ryzen 5 3600 montajina başladım. Anakart olarak arkadasimin 1 gun once oyundan ban yedigi için degistirdigi anakarti aldim ASUS b350. ardindan PC'nin tusuna bastim sistem fanlari dondu ve durdu ardindan biraz baktim ve BIOS guncellemesi gerekiyor dediler. Tanıdık bir Casper yetkili servise goturdum ve yapmasini istedim ama bana 2600 islemci olmadigini soyledi onu da buldum verdim ama halledemedi, ardindan anakart ve islemciyi satip anakart almaya karar verdim. Adamlar Gebze'den geldiler hizlica satip hafta sonunu oyun keyfiyle gecirmek istiyordum, ardindan anakarti test etmek istediler, yakin bir bilgisayar tamircisine girdik ama ne hikmetse ayni sorun o anakartta da var ayni sekilde tepki veriyor RAM'lerden olmadigini biliyorum ama neden kaynaklandigini bilmiyorum. Yeni anakart alamadim satamadigim için boyle bir durumlar ilk kez karsilastim ve cok saskinim sizce sebebi ne olabilir? PC'me takilan anakartlar yaniyor mu acaba? Power'da bir sorun mu var? Power'da sorun varsa nasıl anlarim? Ya da anakartlarda neden kaynakli bir sorun olabilir? Cozumlerinizi yorumlarınizi bekliyorum özellikle de @recepbaltaş senin abi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı