Bilgisayarıma Trojan Girdi

Ortaya_Krsk

Hectopat
Kardeşim bana hava atmak için bilgisayara crackli oyunlar indiriyordu. (Kendi paramla şu oyunu aldım senin paran yok gibi) Biraz önce bilgisayarımın ekranı gitti ve kendi kendine bazı uygulamalar indirmeye başladı. İnternet tarayıcısını açtığımda ise durmadan farklı sitelere yönlendiriyor. Adres çubuğuna Google yazdığımda gene başka bir siteye yönlendirip bir şeyler indirmeye başlıyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bana hava atmak için bilgisayara crackli oyunlar indiriyordu. (Kendi paramla şu oyunu aldım senin paran yok gibi) Biraz önce bilgisayarımın ekranı gitti ve kendi kendine bazı uygulamalar indirmeye başladı. İnternet tarayıcısını açtığımda ise durmadan farklı sitelere yönlendiriyor. Adres çubuğuna Google yazdığımda gene başka bir siteye yönlendirip bir şeyler indirmeye başlıyor. Ne yapmam lazım?
Kaspersky ile tam tarama yapınız.

Hayırlı olsun. :D Kaspersky ile tarat.

Kardeşine temiz bir dayak. Sonra şu ikisiyle tarat.

Temizledikten sonra Kaspersky Security Cloud Free kullanabilirsiniz.

Antivirüs programlarını indirmeyi ve çalıştırmayı başarabilirseniz öyle deneyin ya da maalesef format atmanız gerekiyor.

Crack indirmeyin diye boşa demiyorlar kardeşim. Malwarebytes yazılımı ile tarama yapabilirsin. Ben böyle durumda kalsam direk temiz kurulum yapardım :D.

PC'yi formatlıyacan trojan işlem yaptırtmaz sana.
Bilgisayarın fişini çekip bir tane Windows Boot USB hazırlayıp format atmanız lazım.
Antivirüsler ile uğraşmanı tavsiye etmem.

Sıfırdan temiz kurulum yapmanız en doğru olan.
Dediğim gibi format atın trojan işlem yaptırtmaz ben bir ara AC4'den yedim trojanı PC'yi açıyorum %90 RAM kullanımı falan oluyordu direkt format lazım.
Kardeş değil kuzeninizdir o.

Tam tarama yapamazsanız başka bir bilgisayardan kurulum belleği hazırlayın.
Kardeşıne dayak at. Sonra PC"ye komple format at. Low level.
Crack indirmeyin diye boşa demiyorlar kardeşim. Malwarebytes yazılımı ile tarama yapabilirsin. Ben böyle durumda kalsam direk temiz kurulum yapardım :D.
O şimdi senin pc ye format atmana da izin vermez En iyisi USB ile format atmak.

İçinde fotoğraflarım vardı onlar için 500gb gibi büyük bir depolama alanı tutuyordum. Bütün hepsi gider

Yeni konular

Geri
Yukarı