Bilgisayarıma trojan mı bulaştı?

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar herkese az önce bilgisayarıma kendi USB mi taktım ve Windows bir tehdit bulup sürücüyü onardı ardından şöyle bir şeyle karşılaşıp kaldırdım.

1639909687135.png

Acaba bilgisayarıma trojan gerçekten bulaşmış mıdır yoksa Windows Defender gerekeni yapmış mıdır?

Bir de şöyle bir sorum olacak etkilenen ögelerde USB'nin dosya konumu gösteriyor. Bilgisayarıma bulaşmamış olabilir mi?

Hayır fakat daha ilk önce USB'yi diğer bilgisayarıma takmıştım onda AVG yüklü taktığım zaman AVG uyarı verdi daha sonra çıkartıp kendi bilgisayarıma taktım sürücede sorun var yazdı daha sonra tara ve onar dedim onardıktan sonrada Defender bu uyarıyı verdi.

Önerim McAfee kur işine bayağı yarar. Direk o dosyayı siler veya.

Artı -1 Eksi
İyi forumlar herkese az önce bilgisayarıma kendi USB mi taktım ve Windows bir tehdit bulup sürücüyü onardı ardından şöyle bir şeyle karşılaşıp kaldırdım.

Eki Görüntüle 1245971

Acaba bilgisayarıma trojan gerçekten bulaşmış mıdır yoksa Windows Defender gerekeni yapmış mıdır?

USB'de virüs var büyük ihtimal. Ama istersen tam olarak emin olmak istersen Kaspersky indirip bakabilirsin. Temizlemekle uğraşmam dersen temiz kurulum yapabilirsin.

USB'de virüs var büyük ihtimal. Ama istersen tam olarak emin olmak istersen Kaspersky indirip bakabilirsin. Temizlemekle uğraşmam dersen temiz kurulum yapabilirsin.
Arkadaş bilgisayarı yeniden başlatma çöker demiş. Temiz kuruluma başlarken herhangi bir sorun olurmu?

Arkadaş bilgisayarı yeniden başlatma çöker demiş. Temiz kuruluma başlarken herhangi bir sorun olur mu?

Zaten sen bilgisayarı açıp temiz kurulum yapmıyorsun. Sadece BIOS'a giriyorsun açılmadan önce. Sorun olmaz diye düşünüyorum. Zaten Defender tarafından durdurulup durdurulmadığıda bir soru işareti. Maksimum bilgisayarın çöker. Yine de yaparsın temiz kurulumu.

Bir de şöyle bir sorum olacak etkilenen ögelerde USB'nin dosya konumu gösteriyor. Bilgisayarıma bulaşmamış olabilir mi?
Bulaşabilmesi için öncelikle çalıştırabilmen gerek, ki dosya daha USB üzerindeyken, pre-execution safhasında tespit edilip karantinaya alınmış. Konudaki yanlış bilgilendirmelere itibar etmeyin.

Hocam zaten Defender artık çok zayıf değil. Bir Kaspersky gibi olmasa da idare eder yani.

Eki Görüntüle 1245971

USB'deki virüsü temizle. Temizlemeyeceksen kırıp atabilirsin. Yoksa boş boş duracaktır. Yararı bırak zararı olacaktır.

Artı -2 Eksi
Windows Defender ile tam tarama sona erdi. Herhangi bir tehdit bulunamadı. Endişelenmeme gerek yok sanırım siz ne dersiniz?

Geri
Yukarı