Bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir mi?

seriouspotato

Centipat
Daha fazla  
İhtiyacım olan bir programı "ilginç ve adı lazım olmayan" bir yöntemle indirmeye çalıştım, aslında hiç tarzım değildir 5-6 aydır bu tür "ilginç" yöntemlerle program dosya yüklemedim fakat işim için ihtiyacım olunca indirmek istedim. İndirmeye çalıştığım bir .RAR dosyasıydı, zaten indirirken Microsoft Edge tarayıcım virüs var bunda indirmem diyerek dosyayı reddetti fakat Windows Defender'dan da aynı mesaj gelince insan ürpermiyor değil. Gerçekten dosya indirilmeden silinmiş midir yoksa tehlikede olabilir mi bilgisayarım? Ayrıca Microsoft Securitiy Scanner ile tam tarama çalıştırdım ve bir virüsle karşılaşmadı.
Ek Açıklama 2020-07-03 230327.png

İhtiyacım olan bir programı "ilginç ve adı lazım olmayan" bir yöntemle indirmeye çalıştım, aslında hiç tarzım değildir 5-6 aydır bu tür "ilginç" yöntemlerle program dosya yüklemedim fakat işim için ihtiyacım olunca indirmek istedim. İndirmeye çalıştığım bir. Rar dosyasıydı, zaten indirirken Microsoft Edge tarayıcım virüs var bunda indirmem diyerek dosyayı reddetti fakat Windows Defender'dan da aynı mesaj gelince insan ürpermiyor değil. Gerçekten dosya indirilmeden silinmiş midir yoksa tehlikede olabilir mi bilgisayarım? Ayrıca Microsoft securitiy scanner ile tam tarama çalıştırdım ve bir virüsle karşılaşmadı.Eki Görüntüle 606855

Vallaha İnternet'ten .exe uzantılı herhangi gibi bir şey indirdiğim her zaman Microsoft'un o mükemmel antivirüsü uyarı veriyor. Bundan çok umursamayın. Ama kafaya taktıysanız. Kaspersky ile bir tarama yapabilirsiniz.

Hem Kaspersky hem Malwarebytes ile tarat. İçin rahat etsin.
Hem Kapersky hem de Malwarebytes ile taratıyorum sırayla şimdi ama çok usta kara kuşak sahibi bir hacker'ın yazdığı üstün bir trojan olup 3 farklı antivirüsün dahi algılayamayacağı türde bir şey olamaz yani... Değil mi?

İhtiyacım olan bir programı "ilginç ve adı lazım olmayan" bir yöntemle indirmeye çalıştım, aslında hiç tarzım değildir 5-6 aydır bu tür "ilginç" yöntemlerle program dosya yüklemedim fakat işim için ihtiyacım olunca indirmek istedim. İndirmeye çalıştığım bir. RAR dosyasıydı, zaten indirirken Microsoft Edge tarayıcım virüs var bunda indirmem diyerek dosyayı reddetti fakat Windows Defender'dan da aynı mesaj gelince insan ürpermiyor değil. Gerçekten dosya indirilmeden silinmiş midir yoksa tehlikede olabilir mi bilgisayarım? Ayrıca Microsoft Securitiy Scanner ile tam tarama çalıştırdım ve bir virüsle karşılaşmadı.Eki Görüntüle 606855

Defender bulduysa yüzde 99 değildir. Yine de yüzde 1'lik ihtimal için tarat başka antivirüs ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender zaten kaldırmış virüsü. Benim de başıma aynısı gelmişti Defender ile kaldırdıktan sonra içim rahat etmemişti Kaspersky indirip tam tarama yapmıştım temiz çıkmıştı bilgisayar. Anlaşılan Defender kendini geliştirmiş biraz.

Geri
Yukarı