Bilgisayarıma Virüs Bulaşmış Olabilir

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
Merhaba arkadaşlar. Kendime Bloody G528C kulaklık almıştım geçen gün. Ve bugün geldi. Kulaklığın yazılımını Bloody'nin sitesinden indirmeye çalıştım. Google hata verdi ve Yandex'ten indirdim. Kurunca sağ altta bir şey yazdı. Tehdit bulundu idi sanırsam. Panikten çok bakamadım. Ve orada trojan yazıyordu. Hemen sildim yazılımı ve lisanslı Kaspersky ile tarama yaptım. Tam taramada hiçbir şey çıkmadı. Sonra Malwarebytes ile de tam tarama yaptım. Onda da temiz çıktı. Sizce bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir mi? Çok zor durumdayım yardımınızı bekliyorum.

Sorun olacağını sanmıyorum ama mümkünse bir format atarak kendinizi garantiye almış olursunuz. Bilgisayarınızda önemli dosyalarınız varsa bunları biyere yedekleyip format atmak virüsün yedeklediğiniz yere bulaşmasını sağlayabilir . Bilgisayarınızın performansında bir düşüklük ya da depolamanın kendi kendine artıp azalmasını, ya da konumun kendi kendine açılması gibi şeyler görürseniz bir uzmana göstermeniz iyi olur

Bazı paranoyak antivirüsler zararlı olmayan programları içlerindeki kodlardan dolayı bazen tehdit olarak görebiliyor eğer sistemde anormallik varsa antivirüsler virüs bulamamış olabilir ama herhangi bir anormallik yoksa hesaplarınız çalınmadıysa antivirüsün hatasıda denilebilir ama %100 hata da diyemem o yüzden format en iyisi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı