Bilgisayarıma virüs bulaştı

Merhaba, BIOS güncellemesi yapmak için eski Flash'ımı bilgisayara takmıştım ve birkaç klasör gördüm ve içlerinde gezindim(exe gibi bir şey açmadım). Tam da şansıma ki 10 saniye önce Kaspersky'ı silmiştim ve Flash'ı takınca virüsler otomatik silinmedi, gezinirken Windows Defender'in uyarısını görüp Kaspersky'ı geri yükledim ve Flash'deki virüsleri temizleyip biçimlendirdim.

Bu ekran görüntüsünde olan System volume ınformation'a girdim fakat .exe olarak değil klasör olarak gözüküyordu ve içine de girebildim. Sanırım klasör görünümlü bir exe'ydi, ardından bilgisayarıma virüs bulaştı mı diye Kaspersky tam tarama yaptım ve temiz çıktı. Ama şöyle bir sorun var ki Kaspersky'ın virüs dediği System volume ınformation klasörüne(veya klasör görünümlü exe'sine) girmiştim, Malwarebytes hızlı tarama da yaptım ve temiz çıktı. Şu anda Malwarebytes tam tarama yapıyorum ama o kadar yavaş tarıyor ki bitecek gibi durmuyor, ne yapmalıyım? Temiz gözüküyor ama bu virüslere tıkladım ve içim rahat değil.

Eki Görüntüle 1455293

Raporlarda silindiğini söylüyor. Silinmiştir büyük ihtimal. Karantinadan da silin. İçinizin rahat etmesi için güvenli modda tam tarama yaptırabilirsiniz. Ek olarak EEK, KVRT, NPE ile de taratmanızda fayda var.

Şu programlar ile taratmanızda fayda var.

Raporlarda silindiğini söylüyor. Silinmiştir büyük ihtimal. Karantinadan da silin. İçinizin rahat etmesi için tam tarama yaptırabilirsiniz. Ek olarak EEK, KVRT, NPE ile de taratmanızda fayda var.
D diskinden yani flash'den sildi evet fakat ben bu virüslere silinmeden önce tıkladım ve çok yüksek ihtimal bilgisayarın bir yerine bulaştı, tam tarama yaptığımda ise temiz gösteriyor. Virüs şu anda flash'de yok fakat varken tıklamıştım. Tam taramanın bir şey göstermemesi acaba bulamadı mı diye ürkütüyor çünkü tıkladım.

Çevrimiçi Zararlı Yazılım Tespiti ek olarak bununla da taratın.

D diskinden yani Flash'den sildi evet fakat ben bu virüslere silinmeden önce tıkladım ve çok yüksek ihtimal bilgisayarın bir yerine bulaştı, tam tarama yaptığımda ise temiz gösteriyor. Virüs şu anda Flash'de yok fakat varken tıklamıştım. Tam taramanın bir şey göstermemesi acaba bulamadı mı diye ürkütüyor çünkü tıkladım.

Dostum flasha genellikle virus bulaşınca virüsler gizleniyor bir taratın flashı.

Son düzenleyen: Moderatör:

@Yaxi1 bu programlar ile taratın.

Yeni konular

Geri
Yukarı