Bilgisayarımda birden fazla disk var

Leuran

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda sadece 1 tane m2.SSD olmasına rağmen bilgisayarcıya götürdükten sonra 3 disk gözüküyor bilgisayarımda. Bilgisayarı sıfırlarsam eskisi gibi tek disk olur mu?

M.2 SSD nizin boyutunu 3 adet farklı klasörlerermi bölmüş? C D e gibi

Evet. Ve bu bilgisayarcıya götürdükten sonra oldu kardeşim Phoenix OS yüklemişti silmeme rağmen açılışta işletim sistemi seçme geliyordu bilgisayarcı üç diske böldü şimdi de PC BIOS'tan öteye gitmiyor. Adama dedik sizin hatanızdır dedi. Kuratarma USB'si ile de denedim olmadı CSM yaptım olmadı. Sistem Windows'u görmüyor kanaatindeyim. Sıfırlarsam yine tek disk olur mu?

Evet. Ve bu bilgisayarcıya götürdükten sonra oldu kardeşim Phoenix OS yüklemişti silmeme rağmen açılışta işletim sistemi seçme geliyordu bilgisayarcı üç diske böldü şimdi de PC BIOS'tan öteye gitmiyor. Adama dedik sizin hatanızdır dedi. Kuratarma USB'si ile de denedim olmadı CSM yaptım olmadı. Sistem Windows'u görmüyor kanaatindeyim. Sıfırlarsam yine tek disk olur mu?

Öncelikle zaten 1 diskiniz var. Bununla ilgili bir sıkıntı yok sadece 3'e bölümüş bu da sıkıntı çıkarmaz. Temiz kurulum yaparken hepsini birleştirebilirsiniz. Eğer bilgisyar BIOS'tan sonrasına gitmiyor ise güvenli mod ile girmeyi deneyin.

Belirttiğin şeyden dolayı da olabilir. Ayrıca Game pass kullanıyorsan, Game pass oyun dosyalarına insanlar karıştırmasın diye dosyaları disk olarak tanımlıyor. Bu diskler ise ağzına kadar dolu gösterilip, içerisinde değişiklik yapılmasını engelliyor.

Geri
Yukarı