Bilgisayarımda mining yapıldığını nasıl anlayabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gönderdiğin video neredeyse 2 yıl önce çekilmiş. Benim attığım sonuçlar son 5 ay içindeki sonuçlar. AV-TEST in sitesinden görebilirsin.

Bitdefender ile Malwarebytes karşılaştırması saçma olmuş. Malwarebytes bazen iyi iş çıkartıyor ama AV olarak kullanılamaz.

Neyse, madem Kaspersky bir şey bulamadı, ekran kartının fanlarının hızlandığı zaman çalışan programlara ve ısı değerlerine bakalım. En iyisi Process Explorer indirip VirusTotal ve Path ayarını açıp çalışan programları kontrol edin.

Programı açtıktan sonra View > Select Columns >
Annotation 2019-10-11 222823.png

Ondan sonra Options > VirusTotal.com > Check VirusTotal.com > Çıkan uyarıyı onaylayın ve kontrol edin.

Bitdefender Anti-Virüsdür. MalwareBytes ise Anti-Malware.
Anti-Virüs > Anti-Malware. (Kısacası Anti-Virüs, Anti-Malware'e göre koruma olarak daha çok güçlüdür.)
Dolayısıyla ikisi karşılaştırılamaz. Kaspersky'ın "Real-Time Protection" özelliğinin Malware Bytes'ın RTP özelliğiyle karşılaştırılamayacağı gibi.
Bitdefender'ın "Advanced Threat Protection" özelliğinin Malware Bytes'ın ATP özelliğiyle karşılaştırılamayacağı gibi.
Emergency Emisoft Kit'i kendi sitesinden indirip tarama gerçekleştirin.
Tarama bittikten sonra komut İstemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları girin.

Kod:
ipconfig /flushdns
Kod:
ipconfig /release
Kod:
ipconfig /renew
Emergency Emisoft Kit ve MalwareBytes ile taratma yaptım, trojan vs. bir şey bulmadı. PC sanırım bir süre çalıştıktan sonra fanlar çok hızlı dönüyor. Çözümü nedir?

Emergency Emisoft Kit ve MalwareBytes ile taratma yaptım, trojan vs. bir şey bulmadı. PC sanırım bir süre çalıştıktan sonra fanlar çok hızlı dönüyor. Çözümü nedir?
Fan hızı değerleriniz yüksek olabilir veya fanınız kirlenmiş olabilir.
Belleği fazla kullanan programların ekran görüntüsünü atın bakalım.
Mining genellikle GPU'yu veya CPU'yu kullanır. Mining olduğunu sanmıyorum, yüksek ihtimal donanımsal bir sıkıntınız var.

Son düzenleme:
Mining işlemi bilgisayar kaynaklarını kullanarak yapılır zaten. İşlemci veya ekran kartınızın durduk yere zorlandığını veya yüksek kullanımlara çıktığını görmediyseniz, mining virüsü vardır diyemeyiz kesin olarak. Malwarebytes ve EEK'de bir şey çıkmadıysa sorun muhtemelen soğutmadadır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı