Bilgisayarda mining yapıldığını nasıl anlarım?

wyd

Centipat
Daha fazla  
Gorev yoneticisiniz actıgımda CPU'yu ilk 60 gosteriyor, sonra aniden 20 19'lara iniyor. Trend Micro maximum Security'le tarattım bir şey cıkmadı, ama emin olamadım yardım edecek. Bilgisayar bosta duruyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık görev yöneticisini açtığımda bende de 50 falan gösterip düşüyor.Normal bence.Miningi belli edebilen şey her şey kapalı ekran kartı kullanımı uzun süre %15 20 aşıyorsa bir sorun olabilir veya arkada hiç bilinmeyen bir uygulama açık olabilir (dosya konumuna bakılması lazım)

Görev yöneticisi son güncellemelerle birlikte tek başına kaynak tüketen bir uygulama haline geldi, o sebeple donanım analizini ve kullanımları inceleyecekseniz alternatif araçlara yönelmekte fayda var. Rainmeter'ın bu konuda donanım kullanımını raporlayan araçları bile daha sağlıklı sonuç veriyor.

Mining zararlıları ise artık en basit güvenlik yazılımları tarafından dahi algılanabilir. TrendMicro'nun gözden kaçıracağını sanmam, zira imza tabanlı tespitten ziyade sistemdeki yüksek güç tüketimi ve donanımı sömürmesi ile sezgisel analize takılırlar. Bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Eğer emin olmak isterseniz;

Geri
Yukarı