Bilgisayarımda monitöre ve klavyeye güç gelmiyor

gakkos0124

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400 MHz
Ekran kartı
Gtx 1650 4 gb
İşlemci
Amd ryzen 5 1600
Başlıkta belirttiğim gibi kasaya güç geliyor mouse güç geliyor ama maalesef monitörle klavyeye güç gelmiyor bu sorunla bugün karşılaştım dün oynarken PC'de sıkıntı yoktu. Bilginiz varsa şimdiden teşekkür ederim.

Anakartla ilgili veya PSU ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor BIOS'u sıfırlayıp PSU bağlantılarını kontrol edip dener misiniz eğer bunlar olmazsa driverları kurma şansınız varsa kurmayı deneyebilirsiniz en son çare format atmak olacaktır ayrıyeten PC'yi TV'de veya başka bir monitörde test etme şansınız varsa iyi olur.

Başlıkta belirttiğim gibi kasaya güç geliyor mouse güç geliyor ama maalesef monitörle klavyeye güç gelmiyor bu sorunla bugün karşılaştım dün oynarken PC'de sıkıntı yoktu. Bilginiz varsa şimdiden teşekkür ederim.
Yeni RAM taktığımda aynı sorunla karşılaşmıştım. Başka bir RAM ile deneme şansınız var mı?

Çözümleriniz için sagolun bide şöyle bise vardı pc yi açtığım zaman power tuşuna tıkladığımda güç saniye içinde gelip geri gidiyor du kasaya bunu güç kablosunu çekip 5 dakika bekleyip taktığımda kasaya güç gelip açılıyordu oyun oynuyordum takılıyordum pc başından kalkıp yemek yemeye gittigimde tekrar pc başına geliyordum kasa kendi kendine kapatmış oluyordu sonra tekrar güç kablosunu çekip 5 dakika bekleyip yine taktığımda açılıyordu dua ederek pc yi oynuyordum kapanmasin diye bugün pc yi açtığımda kasa kendi kendine saniye içinde kapanıp açılıyordu tribe girdi korktum fişi çektim geri açtığımda dediğim gibi kasaya güç geliyor fareyede geliyor ama klavye ile monitore güç gelmiyor kasayı temizledim fişleri söktüm taktim bana mısın demiyor korkuyorum fazlada anlamam söküp takmaktan kesin çözüm nedir tam pc den çok iyi anlayan kardeşim yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Geri
Yukarı