Bilgisayarımda olmayan hard diskimi buldum

HackHita

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı MediaMarkt'tan alırken bana bilgisayarın 1TB HDD, 8GB RAM + 244 GB SSD olduğunu söylediler ama bilgisayarı aldığımda 244 GB olduğunu gördüm aynı zamanda RAM'in 8 GB olduğunu söylemişlerdi RAM de 4 GB çıktı. Ben bu sistem ne de olsa bana yetiyor dedim ve şikayet etme gereği duymadım zaten bilgisayarım şu an RAM dışında bana yetiyor ona da RAM takacağım o yüzden sıkıntı yok ama geçen gün bilgisayarımın temizlik vakti geldiği için bilgisayarımı söktüm fanını söküp temizledim ve bilgisayarımın CD-ROM'unu söktükten sonra CD-ROM'un üst kısmında aynen hard diske benzer bir parça gördüm. SSD olmadığına eminim SSD M.2 SSD aynen M1 SSD gibi görünüyor ama ne olduğuna karar vermedim. SSD'nin fotoğrafını da size gösterebilirim. Rica etsem bu fotoğraftaki şeyin ne olduğunu bana söyleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-27 at 18.49.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-27 at 18.49.14.jpeg
    67,3 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleyen: Moderatör:
Dışında bir kalıp tarzı bir şey olan bir SATA SSD'ye benziyor. Tabi burdan boyutunu anlamak kolay değil.

Bence de HDD fakat takılı olmasına rağmen bilgisayarımda görünmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-29 222314.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-29 222314.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 59
Burada yalnızca 1 adet disk bulunuyor o da benim SSD.
Dışında bir kalıp tarzı bir şey olan bir SATA SSD'ye benziyor. Tabii buradan boyutunu anlamak kolay değil.

Tam olarak bir HDD boyunda ve çoğu laptop M1 SSD ve HDD'si gibi bu da kaplamasının içinde.

Dosya Ekleri

• dassddadadasdasdasdas.png
    dassddadadasdasdasdas.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 53
Bilgisayarımı MediaMarkt'tan alırken bana bilgisayarın 1TB HDD, 8 GB RAM + 244 GB SSD olduğunu söylediler ama bilgisayarı aldığımda 244 GB olduğunu gördüm aynı zamanda RAM'in 8 GB olduğunu söylemişlerdi RAM de 4 GB çıktı. Ben bu sistem ne de olsa bana yetiyor dedim ve şikayet etme gereği duymadım zaten bilgisayarım şu an RAM dışında bana yetiyor ona da RAM takacağım o yüzden sıkıntı yok ama geçen gün bilgisayarımın temizlik vakti geldiği için bilgisayarımı söktüm fanını söküp temizledim ve bilgisayarımın CD-ROM'unu söktükten sonra CD-ROM'un üst kısmında aynen hard diske benzer bir parça gördüm. SSD olmadığına eminim SSD M.2 SSD aynen M1 SSD gibi görünüyor ama ne olduğuna karar vermedim. SSD'nin fotoğrafını da size gösterebilirim. Rica etsem bu fotoğraftaki şeyin ne olduğunu bana söyleyebilir misiniz?

Sizin kadar rahat olmak isterdim kesinlikle 1TB HDD diyorsunuz aldığınız sistemde ama sadece 240GB SSD var HDD yok bir de 8 GB RAM diyorsunuz 4 GB RAM olarak çıkıyor. Bilgisayarcıya falan götürdünüz mü parça araklamış olmasın. Bir de faturası varsa götürün MediaMarkt'a sistemi düzeltsinler eksikleri gidersinler yoksa THH'ye başvurun açıkçası. Sizi ayakta uyutmuşlar sizde göz yumuyorsunuz.

Sizin kadar rahat olmak isterdim kesinlikle 1TB HDD diyorsunuz aldığınız sistemde ama sadece 240GB SSD var HDD yok bir de 8 GB RAM diyorsunuz 4 GB RAM olarak çıkıyor. Bilgisayarcıya falan götürdünüz mü parça araklamış olmasın. Bir de faturası varsa götürün MediaMarkt'a sistemi düzeltsinler eksikleri gidersinler yoksa THH'ye başvurun açıkçası. Sizi ayakta uyutmuşlar sizde göz yumuyorsunuz.
Gerçekten "Acaba ben mi fazla titizim?" diyorum. Ben daha düşük konfigürasyonlu bilgisayarıma ekstra para vererek 4 GB RAM ve 1TB HDD alıyorum ama arkadaşa fazla geldiği için umursamadan kullandım diyor, ilginç.

Daha önce hiç bilgisayarcıya götürmedim garantisi bitti bilgisayarı alalı 3 yıl oldu yani çok geç.
Gerçekten "acaba ben mi fazla titizim?" diyorum. Ben daha düşük konfigürasyonlu bilgisayarıma ekstra para vererek 4 GB RAM ve 1TB HDD alıyorum ama arkadaşa fazla geldiği için umursamadan kullandım diyor, ilginç.

Aynen pişmanım keşke zamanında umursasaydım bunları yaşamak zorunda kalmazdım.
Bilgisayarın internetteki değerlerine de baktım 8 GB RAM yazıyor ama HDD hakkında çok bir şey yok ama sonuç olarak o bilgisayar bize 1TB olarak satıldı. Bu bilgisayarı açtığımda da içinde yalnızca 4 GB RAM vardı slot b boştu hayır eğer diğer slot da dolu olsaydı her halükarda 8 GB RAM takacaktım ama önemli olan bu bilgisayarın bana bu şekilde satılmış olması.

Dosya Ekleri

• asdsawfabsnçsdafkjçbflkvsdbafasbbaç.png
    asdsawfabsnçsdafkjçbflkvsdbafasbbaç.png
    146,5 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı